Chalupa Wishbone Cottage z 16. století vypadá zchátrale a opuštěně. Uvnitř se však ukrývá útulné bydlení

Chalupa Wishbone Cottage z 16. století vypadá zchátrale a opuštěně. Uvnitř se však ukrývá útulné bydlení Zdroj: Uniquehomestays.com | Wishbone Cottage

Často se říká, že bychom neměli dát na první dojem. V případě chalupy Wishbone Cottage nacházející se v Malvernských vrších v Anglii toto rčení platí dvojnásobně. Ač exteriér domu působí zchátralým dojmem, při otevření vchodových dveří se vám v celé kráse odhalí skvostný interiér. Paradoxem je, že tato chalupa dříve sloužila jako stáj a sklad sena.

Ze stáje a skladu sena vznikl rustikální skvost

Wishbone Cottage vypadá na první pohled opuštěně. Ale nenechte se mýlit. Když do této starobylé chalupy vejdete, dostanete se do místností, které by se mohly klidně stát dějištěm romantického filmu.

Zdroj: Uniquehomestays.com | Wishbone Cottage Tato chalupa pocházející z 16. století, která se nachází uprostřed Malvernských vrchů poblíž anglického města Worcestershire, totiž prošla v posledních letech výraznou, ovšem velmi citlivou rekonstrukcí. Architekti tak starou polorozpadlou budovu, která dokonce dříve sloužila jako stáj a sklad sena, proměnili v dokonalé hnízdečko lásky.

Zdroj: Uniquehomestays.com | Wishbone Cottage Majitel se snažil zachovat původní prvky

Majitel domu se snažil o to, aby bylo během rekonstrukce zachováno co nejvíc původních prvků. Nedotknuté tak zůstaly klenuté stropy, kamenné stěny i dřevěné trámy. Výraznou rekonstrukcí naopak prošla fasáda, střecha a také interiér domu, který cílí na tlumené barvy a přírodní materiál. Majitel nezapomněl ani na zavedení elektřiny a odpadu.

Zdroj: Uniquehomestays.com | Wishbone Cottage Chalupu si oblíbily zamilované páry i samotáři

Hlavním cílem bylo, aby vnitřní část chalupy působila příjemným rustikálním dojmem. A podařilo se. Jistě vás zaujme stylová kuchyně propojená s obývacím pokojem. A že jsou vybaveny moderními přístroji, jako je myčka nádobí, pračka nebo kávovar? Toho si při vstřebávání celé té krásy prakticky nevšimnete.

Zdroj: Uniquehomestays.com | Wishbone Cottage Chalupa má i nádhernou ložnici a relaxační místnost v podkroví, ze které budete mít výhled do okolí. Samozřejmostí je i koupelna s toaletou. Vnitřní část domu spojuje se zahradou malá terasa, která je také jako dělaná k příjemnému rozjímání.

Zdroj: Uniquehomestays.com | Wishbone Cottage Co se dá vykouzlit ze staré polorozpadlé budovy pocházející z 16. století, je opravdu na pováženou. Toto dokonalé hnízdečko lásky nacházející se na anglickém venkově je jako stvořené nejen pro páry. Jelikož jej majitel pravidelně pronajímá, na své si zde přicházejí i lidé, kteří touží po samotě uprostřed nedotknuté přírody.

Autor:
Publikováno: 28. 8. 2020 12:00 Nahlásit obsah