Při bouřce na Písecku zabil padající strom muže a ženu v autě. Bezprostředně před smrtí pomáhali rodině ukrýt se před bouří

Při bouřce na Písecku zabil padající strom muže a ženu v autě. Bezprostředně před smrtí pomáhali rodině ukrýt se před bouří Zdroj: Shutterstock

Bouřky, které se ve čtvrtek 8. července prohnaly Českem, si bohužel vyžádaly minimálně dva lidské životy. Velmi smutná zpráva přišla z Písecka, kde muže a ženu jedoucí v autě zabil padající strom. Událost je o to smutnější, že těsně před smrtí pomáhali jiné rodině ukrýt se před bouří.

“Tragická událost, která se stala u Čížové na Písecku, si vyžádala dva dospělé lidské životy a dvě zraněné děti. Při pádu několika stromů bohužel jeden z nich zasáhl projíždějící vozidlo, jehož řidič neměl šanci se střetu vyhnout,” informovali na Twitteru policisté.

Strážci zákona posléze vyvrátili informace, že zemřelé dospělé osoby jsou rodiči zraněných dětí. Muž a žena, kteří na Písecku přišli o život, totiž těsně před tragickou nehodou zastavili a nabídli pomoc rodičům s dvěma dětmi, kteří se schovávali před bouří.

Tato rodina byla na cyklovýletě a zrovna je překvapila bouřka. “Děti nastoupily, rodiče zůstali venku a za pár minut spadl na auto strom,” popsali policisté smutnou událost.

Bezprostředně po nehodě na místě zasahovali všechny složky IZS, kterým však práci komplikovalo nepříznivé počasí. Zraněné děti záchranáři následně převezli do písecké nemocnice, kde se budou zotavovat jak po fyzické, tak po psychické stránce. 

Zdroj: Twitter Policie ČR

Autor:
Publikováno: 9. 7. 2021 10:45 Nahlásit obsah