Rodinná tragédie podobná krkonošskému případu otřásla Polskem. Táta zmizel s 3letou dcerou, policie pracuje s verzí rozšířené sebevraždy

Rodinná tragédie podobná krkonošskému případu otřásla Polskem. Táta zmizel s 3letou dcerou, policie pracuje s verzí rozšířené sebevraždy Zdroj: Shutterstock

Smrt mámy a jejího 3letého syna v Krkonoších zasáhla celé Česko. Bohužel podobný případ se před pár dny stal i v Polsku. Ve čtvrtek 5. ledna 2023 bylo vyhlášeno pátrání po 37letém muži a jeho 3leté dceři, kteří se ztratili v oblasti Lublinského vojvodství. O den později byli nalezeni v lese mrtví, vyšetřovatelé mluví o rozšířené sebevraždě.

Ve středu 4. ledna 2023 řekl 37letý muž své tchýni, že vyrazí se svou 3letou dcerkou na procházku. Táta a dcera nasedli do auta a od té doby s nimi neměla rodina žádný kontakt. Policisté začali po muži a holčičce pátrat již pár hodin poté, a to na popud vystrašené manželky nezvěstného muže.

Jak uvedl polský zpravodajský portál Rmf24.pl, pohřešovaný muž trpěl psychickými potížemi. Nedávno vysadil léky a začal holdovat alkoholu.

Zdroj: Shutterstock Do pátrací akce po tátovi a malé dceři se zapojili místní policisté i profesionální a dobrovolní hasiči, kteří mimo jiné využili i čtyřkolky a dron s termovizí. Ve večerních hodinách objevili na lesní cestě poblíž polského města Dąbrowica v Lublinském vojvodství zamčené auto pohřešovaného muže. Bohužel nedaleko v lese byla následně nalezena těla 37letého muže a 3leté dívky bez známek života.

Podle polských policistů vše nasvědčuje tomu, že šlo o rozšířenou sebevraždu. Tedy, že nejprve táta zabil 3letou dceru a pak následně spáchal sebevraždu.

“Policisté na místě tragédie pracovali pod dohledem státního zástupce až do pozdních nočních hodin. Přesnou příčinu smrti následně objasní nařízená pitva,” dodala k rodinné tragédii polská policejní mluvčí Joanna Klimek.

Zdroj: Rmf24.pl, Lublin.se.pl
Autor:
Publikováno: 9. 1. 2023 10:39 Nahlásit obsah