Sedmiletý chlapec Eli Davidson je malý velký hrdina. Z hořícího domu zachránil svou 22měsíční sestřičku

Sedmiletý chlapec Eli Davidson je malý velký hrdina. Z hořícího domu zachránil svou 22měsíční sestřičku Zdroj: Wvlt.tv

Ačkoliv má Eli Davidson z amerického Tennessee teprve sedm let, stal se pro všechny velkým hrdinou. Několik dnů před letošními Vánoci jeho rodný dům zachvátil požár. I když rodina přišla o střechu nad hlavou, Eli zachránil život své 22měsíční sestře, kterou vynesl z plamenů. Všichni tak budou na vánoční svátky spolu, a to je nejdůležitější.

Předvánoční drama mohlo mít fatální následky

O případu požáru rodinného domu ve městě New Tazewell, které se nachází v americkém státě Tennessee, informovala televizní stanice WVLT. Předvánoční drama odstartovalo v noci z úterý 15. prosince na středu 16. prosince.

Manželé Nicole a Chris Davidsonovi se náhodně vzbudili, když ucítili kouř ve svém domě. Jelikož v minulosti pracovali jako hasiči, pohotově reagovali na možné nebezpečí. Ihned se rozhodli, že své tři děti dostanou z hořícího domu pryč. Ovšem volně projít do pokoje, kde spala jejich 22měsíční dcerka, jim zabránily plameny.

“Nechtěl jsem, aby moje sestra zemřela,” řekl chlapec

Rodiče se svými dvěma dětmi vyběhli před dům. Táta Chris poté rozbil okno od dcerčina pokoje tak, aby jím mohl prolézt sedmiletý syn Eli a svou sestřičku zachránit. Když se chlapec dostal do pokoje své sestry, na nic nečekal, holčičku vyndal z postýlky a přes okno ji podal svému tátovi. 

Zdroj: Wvlt.tv Po tomto hrdinském činu Eli vyskočil z okna také a celá rodina se opět šťastně shledala. “Bál jsem se, ale nechtěl jsem, aby moje sestra zemřela,” řekl o několik dní později sedmiletý Eli pro televizní stanici WVLT.

Za požár mohl pravděpodobně elektrický zkrat

Než na místo požáru rodinného domu dorazili hasiči, Elimu a jeho rodině prakticky celý domov shořel. Vyšetřovatelé zatím neurčili přesnou příčinu požáru. Velmi pravděpodobné však podle nich je, že za něj může zkrat na elektrickém vedení.

Velkým štěstím je, že se při požáru nikdo nezranil a že celá rodina Davidsonů bude - hlavně díky přispění sedmiletého Eliho - o Vánocích spolu. Jelikož ale přišli o střechu nad hlavou, neví, co bude dál. Davidsonovi v současnosti žijí u příbuzných a na jejich nový domov vyhlásily místní organizace dobročinnou sbírku.

Autor:
Publikováno: 23. 12. 2020 12:00 Nahlásit obsah