Tak vypadá pravá láska: Manžel celé dny vysedával u dveří, aby podpořil svou nemocnou ženu

Tak vypadá pravá láska: Manžel celé dny vysedával u dveří, aby podpořil svou nemocnou ženu Zdroj: Shutterstock.com

Když se dva zamilovaní berou, slibují si navzájem, že spolu zůstanou, „dokud je smrt nerozdělí“. Dnes se ale rozvádí každé druhé manželství. Párů, které jsou si věrní a oddaní po celý život, je jenom hrstka. Vyjádřením opravdové lásky je i tento příběh, kdy manžel naprosto neuvěřitelným způsobem podpořil svou ženu v boji proti zákeřné rakovině.

Jon Newman a jeho manželka Marci spolu jako manželé žijí už přes 18 let. Oba dva si před oltářem slíbili, že se budou podporovat „ve zdraví i v nemoci“ a že se „budou milovat, dokud je smrt nerozdělí“. Že je mezi nimi opravdu pevné manželské pouto a láska s velkým „L“, dokazují velmi náročné chvíle, kterými si museli ve svém životě projít. 

Zdroj: Shutterstock.com Marci totiž lékaři diagnostikovali rakovinu štítné žlázy. Její manžel Jon s ní absolvoval všechna lékařská vyšetření, operace i velmi náročné ozařování. Při posledním chirurgickém zákroku musela Marci zvládnout pětidenní ozařování radioaktivním jódem, který měl zničit všechny rakovinové buňky v jejím těle.

Aby po této léčbě její manžel i děti zůstali před účinky radioaktivního jódu v bezpečí, lékaři Marci nařídili, že musí být ve svém domě naprosto izolována od ostatních. Marci tedy zůstala ve svém pokoji za zavřenými dveřmi. Její milující manžel ale chtěl, aby se necítila sama, proto přistoupil k řadě velmi milých až dojemných opatření.

„Můj otec seděl celý první den venku a promlouval s mámou přes zavřené okno. Následující dny si táta dal na chodbu před zavřené dveře mámina pokoje stůl a židli. Seděl tam celé dny, aby mámě dělal společnost. Vykládal si s ní a četl jí zprávy z novin. Dojalo mě to až tak, že jsem se z toho všeho rozplakala,“ popisuje jejich dcera Mackenna.

Zdroj: Independent.co.uk Právě Mackenna dala fotku svého táty, kterak trpělivě sedí před zavřenými dveřmi manželčina pokoje, s obdivným komentářem na Twitter. Její tweet se stal doslova přes noc virální záležitostí, neboť na něj zareagovaly desetitisíce dojatých lidí. Všichni skládali poklonu jejímu tátovi za to, jak je oddaný a milující manžel a jakým způsobem podporuje svou manželku v boji proti zákeřné nemoci.

„Fotku svého táty jsem dala na Twitter proto, že jsem chtěla ukázat, jak moc se moji rodiče milují. Pokud nemůžou být přímo spolu, snaží se, aby byli co nejblíž sebe,“ uzavírá Mackenna s tím, že navzdory těžkým chvílím její rodiče už opět společně fungují.

Autor:
Publikováno: 27. 2. 2019 10:00 Nahlásit obsah