Video z nehody v Bratislavě, při které zemřelo 5 lidí: Bezpečnostní kamera zachytila, jak se to stalo

Video z nehody v Bratislavě, při které zemřelo 5 lidí: Bezpečnostní kamera zachytila, jak se to stalo Zdroj: Shutterstock

Stačilo několik sekund a stát v nesprávnou dobu na nesprávném místě. V neděli 2. října večer smetlo osobní auto v centru Bratislavy skupinu lidí, kteří čekali na zastávce MHD na autobus. Bilance je hrozivá, 5 mrtvých a zraněných. Hororovou nehodu zachytila bezpečnostní kamera, na jejíchž záběrech je vidět, že za autem zůstala pouze ohnivá čára.

Život pěti obětem dopravní nehody, ke které došlo v Bratislavě v neděli 2. října v 22:24 večer, už bohužel nikdo nevrátí. Centrem slovenské metropole se řítilo auto s opilým řidičem, když nečekaně vysokou rychlostí vjelo do skupiny lidí, kteří čekali na autobus na zastávce MHD Zochova.

Jak ukazují záběry z bezpečnostní kamery, která se nachází na zastávce, celá smutná událost trvala pouhých několik sekund. Ze zátočiny vyjelo nekontrolovatelně se řítící auto, které vpálilo přímo do zastávky. Bohužel čtyři lidé zemřeli na místě a další jeden následně v nemocnici.

V osudnou dobu se na bratislavské zastávce Zochova nacházeli zpravidla studenti, kteří čekali na autobus jedoucí k vysokoškolským kolejím. V pondělí jim měl totiž začít nový semestr.  

“Dnes truchlíme. Je strašné, kolik bolesti může způsobit arogance a nezodpovědnost. Vyjadřujeme upřímnou soustrast rodinám, příbuzným přátelům a spolužákům obětí včerejší tragické nehody na Zochově ulici, mezi nimiž byli student a studentka naší univerzity,” vyjádřila se Univerzita Komenského v Bratislavě na sociálních sítích k tragické nehodě. “K obětím přibyla další naše studentka. Upřímnou soustrast,” dodala univerzita ke svému statusu o několik hodin později. 21letá dívka, která zemřela v nemocnici, se stala pátou obětí nehody.

Zdroj: Shutterstock Viníkem bratislavské nehody, při které zemřelo 5 lidí, je 60letý muž, který řídil opilý. Ihned po nehodě jej policisté podrobili dechové zkoušce, při které mu naměřili 1,69 promile. Tento muž se aktuálně nachází ve vazbě.

“Případ převzali policisté Odboru kriminální policie Krajského ředitelství PZ v Bratislavě. Ze strany vyšetřovatele PZ bylo zahájeno trestní stíhání ve věci trestného činu usmrcení. Vyšetřovatel PZ nevylučuje v tomto případě změnu právní kvalifikace,” informovali slovenští policisté.

Zdroj: Polícia SR, Pluska.sk, Tn.nova.cz
Autor:
Publikováno: 4. 10. 2022 09:50 Nahlásit obsah