Ze života slepce Ondřeje Zmeškala: Vánoce v temnotě

Ze života slepce Ondřeje Zmeškala: Vánoce v temnotě Zdroj: facebook.com/zezivotaslepce

Když nevidíte, může se vám snadno stát, že spasete všechno, co vám přijde zrovna pod ruku! Sám jsem se o tom mohl přesvědčit na jednom vánočním večírku. Bylo zde jídla, kam jen dohlédnete, a když zrovna nedohlédnete, tak aspoň našmátráte!

Pustil sem se tedy do svého soukromého šmátrání. Po nějaké době se na mě už nejspíš kamarádka Dáša nemohla dívat a něco mně podala

„Ondro, tu máš ode mne špičku,“

„Cože to máš?“

„Špička!“

Rozuměl jsem opakujícím slovům a s radostí vidiny dalšího dobrého jídla sem rychle špičku dával do pusy, co kdyby mi to chtěl někdo náhodou sníst? Voněla po medu. Byl jsem šťastný, že mám zrovna tuhle dobrotu. Musím se přiznat, že ten dezert mám moc rád. Jenže ouha! „Ondro! Ondro!“ Křičel na mě překvapený hlásek, který mě vytrhnul od mého slastného okamžiku!

„Co, co se děje?“ Zarazil jsem se těsně před skousnutím. Nechtěl jsem se vzdát svého dezertu, na který se mi už sbíhaly sliny. Záhy sem pochopil!

„Proč jíš tu svíčku?“ Směje se, teď už podle, Dáška.

Zdroj: facebook.com/zezivotaslepce „Ehm, jsem ti rozuměl, že je to špička!“ Obhajoval jsem se rychle, a přitom nenápadně vytahoval svíčku z úst. Pak jsem nahmatal i knot. V tu chvíli má důstojnost byla v čudu. Brrr! Děsím se dne, kdy mi selžou i chuťové pohárky. Co budu dělat pak?

S jídlem na vánočním večírku se to moc nepovedlo, to je pravda, ale musím se zase pochlubit, že na letošní balení vánočních dárků jsem se připravil obzvlášť poctivě a dával si pozor. Byl bych totiž nerad, aby to dopadlo jako loni. Vyřešil sem to proto naprosto elegantně, a to dárkovými taškami. No nejsem prostě geniální? U tašek prostě nemáte problém s balením! Samotného mě překvapilo, že mě konečně napadlo něco rozumného. Balicí papír je možná fajn, ale to jen do té doby, než ho dostane do ruk někdo, kdo vůbec nevidí. Nemyslete si, zabalit dárek poslepu dokážu, to zase jo! Jen se obdarovaní mohou maličko podivovat nad mým kreativním cítěním.

Zdroj: facebook.com/zezivotaslepce „Ondro to vypadá, že ten Ježíšek vážně blbě vidí, co?“ Smála se rodina loni doma u stromečku.

„Proč myslíte?“ Ptal jsem se překvapeně.

„Víš, je to zabalené moc krásně, o tom žádná. Dokonce s velkou výhodou. Ten krásný vzorovaný vánoční papír se totiž vůbec neokouká.“

„Proč by se neměl okoukat?“ Divil jsem se víc a víc.

„No, protože ten vánoční vzor je otočený a ven kouká bílý papír, který chtějí všichni moc schovat.“ Takže letos si už na to Ježíšek dal raději pozor a zabalil všechno prozíravě do tašek, takže si myslím, že by mělo být vše OK a v pořádku. No, ale jeden nikdy neví, že jo?

A proto, jestli se budete chtít pro jistotu dozvědět, jak dopadly moje letošní Vánoce, tak můžete sledovat můj příběh tady.

www.facebook.com/zezivotaslepce

www.ondrejzmeskal.cz

Přeji vám krásné Vánoce a šťastný Nový rok.

Autor:
Publikováno: 11. 12. 2019 15:12 Nahlásit obsah