Zemřel bývalý zpěvák slovenské kapely Modus, Jozef Paulíny. Rockové legendě bylo 66 let

Zemřel bývalý zpěvák slovenské kapely Modus, Jozef Paulíny. Rockové legendě bylo 66 let Zdroj: Shutterstock

Slovensko a Česko obletěla velmi smutná zpráva. Ve věku 66 let zemřel rocker Jozef Paulíny. Tento známý hudebník se proslavil zejména coby zpěvák kapely Modus, se kterou v 80. letech 20. století bodoval takovými hity jako Keď sa raz oči dohodnú nebo Roberta.

Rocker Jozef Paulíny, který v osmdesátkách patřil k velkým hvězdám Československa, zemřel podle informací slovenského serveru Pluska.sk v pátek 15. září 2023 ve věku 66 let. Naposledy vydechl v nemocnici, přesná příčina jeho úmrtí není dosud známá. O tom, že tuto rockovou legendu sužují zdravotní problémy, přitom věděl málokdo.

“Věděl jsem, že ho něco trápí, ale netušil jsem, že je to tak vážné. Když jsem se ho ptal více, mávl nad tím rukou. Nechtěl to více rozvíjet. Je mi to tak líto. Byl to velmi příjemný, zábavný a vzdělaný člověk. A samozřejmě dobrý zpěvák. Měl jsem ho opravdu rád,” uvedl pro server Pluska.sk dvorní textař kapely Modus Kamil Peteraj.

Jozef Paulíny se v 80. letech 20. století proslavil jako zpěvák skupiny Modus. S touto kapelou nazpíval takové hity jako Keď sa raz oči dohodnú, Snívaj, lietaj, bež a skáč nebo Skús. K nezapomenutelným písním patří také Roberta, kterou si s Modusem v osmdesátkách pobrukoval snad každý.

“Dnes nad ránem zemřel náš dobrý kamarád a kolega, exzpěvák skupiny Modus, Jožko Ďodi Paulíny. Už nám nezazpívá ani Robertu, ani Snívaj, lietaj, bež a skáč a ani Keď sa raz oči dohodnú. Čest tvé památce, kamaráde,” vzkázal Jozefovi Paulínimu do nebe současný zpěvák kapely Modus Marian Greksa.

Zdroj: Plus7dni.pluska.sk, Instagram.com/mariangreksaTopstar.noviny.sk, Rtvs.sk

Autor:
Publikováno: 20. 9. 2023 10:06 Nahlásit obsah