Zemřel hvězdný hokejový brankář Roman Čechmánek. Jeho smrt je zahalena tajemstvím

Zemřel hvězdný hokejový brankář Roman Čechmánek. Jeho smrt je zahalena tajemstvím Zdroj: Shutterstock

Zpráva o smrti Romana Čechmánka přišla jako blesk z čistého nebe. Jeho odchod z tohoto světa v pouhých 52 letech opravdu nikdo nečekal. Šampion z Nagana Roman Čechmánek zemřel v neděli 12. listopadu 2023, příčina jeho úmrtí je dosud neznámá. Policie proto nařídila pitvu.

Český hokej zasáhla velká tragédie. Ve věku pouhých 52 let odešel na věčnost bývalý brankář Roman Čechmánek, jehož hokejová kariéra byla vskutku hvězdná. S českou hokejovou reprezentací vybojoval v roce 1998 olympijské zlato v Naganu a v letech 1996, 1999 a 2000 získal s českým hokejovým týmem tři tituly mistra světa.

Roman Čechmánek si dále z hokejových šampionátů v letech 1997 a 1998 odvezl bronz. Následně se v roce 2000 přesunul do americké NHL, kde chytal za Philadelphii a Los Angeles. Po návratu do Česka působil ve Vsetíně a Karlových Varech, následně chytal také Hamburku nebo Linköpingu a svou hokejovou kariéru zakončil v roce 2009 v Třinci.

Po ukončení své aktivní hokejové kariéry se začal věnovat podnikání, ve kterém se mu příliš nedařilo. Kromě toho působil jako hokejový trenér například ve Vsetíně, Valašském Meziříčí, Hodoníně nebo Zlíně.

V neděli 12. listopadu 2023 všechny zaskočila nečekaná zpráva, že Roman Čechmánek zemřel. Podle informací portálu Blesk.cz jej našel bez známek života jeho syn v obci Všemina poblíž Zlína v pronajatém apartmánu.

Příčina náhlé smrti hvězdného brankáře není dosud známá. Policie proto nařídila pitvu. Jak uvedl portál iDnes, Roman Čechmánek údajně netrpěl žádným vážným onemocněním. Portál CNN Prima News zase poukázal na to, že se podle kriminalistů zřejmě nejedná o sebevraždu.

Romana Čechmánka si budeme navždy pamatovat jako hvězdného hokejového brankáře z Nagana. Čest jeho památce!

Zdroj: https://iSport.blesk.cz, iDnes.cz, Cnn.iprima.cz
Autor:
Publikováno: 13. 11. 2023 12:28 Nahlásit obsah