Zemřel Jaromír Jágr starší. Tátovi hvězdného hokejisty bylo 82 let

Zemřel Jaromír Jágr starší. Tátovi hvězdného hokejisty bylo 82 let Zdroj: Profimedia

Ve věku 82 let odešel v úterý 15. listopadu 2022 na věčnost Jaromír Jágr starší, táta nejslavnějšího českého hokejisty. Jaromír Jágr mladší informoval o smrti svého otce, který se potýkal s dlouhodobými zdravotními problémy, na Instagramu.

„Jestli je pravda, že si děti před narozením vybírají rodiče, tak mé první rozhodnutí bylo to nejlepší, které jsem kdy udělal. Děkujeme za vše, tati!“ napsal Jaromír Jágr mladší do instagramového stories a tímto svému tátovi poslal dojemný vzkaz do nebe.

Jaromír Jágr starší působil jako hokejista, a to na pozici obránce za TJ VKD Kladno. V roce 1994 se stal prezidentem kladenského hokejového klubu a o 17 let později předal Rytíře symbolicky svému synovi. V roce 2014 byl uveden do Síně slávy kladenského hokeje. 

Zdroj: Shutterstock “Jaromír Jágr starší zůstal dobrou duší kladenského hokeje, která ho léta držela nad vodou jako poslední záchrana. Místo v Síni slávy mu proto právem náleží,” stojí v online medailonku kladenské Síně slávy Rytířů.

Tento muž se zasloužil také o to, že svého syna Jaromíra přivedl k hokeji, a udělal z něj tak světovou legendu a doposud druhého nejproduktivnějšího hokejistu v historii NHL. Jaromír Jágr starší byl na svého syna náležitě hrdý a patřil i k jeho celoživotním rádcům. Nyní již bude na Jaromíra Jágra mladšího dohlížet z nebe.

Zdroj: Instagram.com, Hokej.cz, Rytirikladno.cz
Autor:
Publikováno: 16. 11. 2022 12:12 Nahlásit obsah