Zemřel týraný pejsek Lucky. Jeho zubožené tělíčko to nezvládlo

Zemřel týraný pejsek Lucky. Jeho zubožené tělíčko to nezvládlo Zdroj: Shutterstock

Příběh týraného pejska Luckyho z Prahy skončil bohužel špatně. Zubožené zvíře, které bylo odebráno z jednoho z pražských domů s boláky, strhanými drápky a ve vychrtlém stavu, zemřelo. Navzdory snahám o Luckyho záchranu jej musel veterinář uspat. O této smutné zprávě informoval na sociálních sítích AniDef – útulek Žim.

“Bohužel přes veškerou snahu, vaši obrovskou podporu a péči veterinářů a sester z kliniky VETCENTRUM to Luckyho vysílené tělíčko nezvládlo a museli jsme ho nechat odejít. Moc nás mrzí, že nestihl poznat hezčí svět, který jsme mu při odebírání z těch hrozných podmínek slíbili. Lucky, odpusť nám, že jsme Tě nenašli dřív,” napsali pracovníci útulku na Instagramu.

Týraného pejska Luckyho odebrala původním majitelům žijícím v jednom z pražských domů Policie ČR spolu s krajskou veterinární správou. Pejsek byl ve velmi špatném stavu. Nemohl chodit, měl strhané drápy a byl vyhublý na kost. Kromě toho se na jeho těle necházela spousta boláků a lézí. Na tento případ týrání upozornila anonymní nahlašovatelka a okamžitě se rozjel kolotoč záchrany.

Pejsek byl následně umístěn v  AniDef – útulek Žim. Bohužel navzdory veškerým snahám dostat jej z toho nejhoršího to jeho vysílené tělíčko nezvládlo a musel být nakonec uspán.

“Je mi to moc líto, ale přes veškerou veterinární péči, obrovské úsilí a snahu útulku @anidef_utulekzim pro něj udělat maximum možného náš bojovník Lucky dnes přešel přes duhový most.  Lucky byl hodný a přátelský pes, který navzdory zuboženému stavu, ve kterém jsme ho přesně před týdnem našli, nezanevřel na lidi. I když se nedokázal postavit na zadní nohy, až do poslední chvíle zdravil své oblíbence máváním ocasu a zvedáním uší. A taky měl rád hlazení a šimrání tlapek a piškoty. Moc jsem si přál, aby svůj boj i místo na slunci vyhrál...a o to více mě dnešní zpráva zarmoutila a zabolela. Lucky, nikdy na tebe nezapomeneme,” napsal na Instagramu Jiří Pospíšil, který se aktivně zapojoval do snah o záchranu Luckyho.

Politik dodal, že majitelé, kteří pejska týrali, se rozhodně nevyhnou trestu. “Slibujeme, že majitele Luckyho neujdou trestu. A jestli můžeme vzkázat něco od Luckyho, prosíme, koukejte kolem sebe, nebojte se mluvit a nahlaste týrání, ať už žádné zvíře nemusí netrpět, jako trpěl on,” vzkázali na Instagramu pracovníci AniDef – útulku Žim.

Zdroj: .Instagram.com/anidef_utulekzim, Instagram.com
Autor:
Publikováno: 15. 4. 2024 14:12 Nahlásit obsah