Zemřela hvězda seriálu Orange Is The New Black. Herci Bradu Williamovi Henkemu bylo pouhých 56 let

Zemřela hvězda seriálu Orange Is The New Black. Herci Bradu Williamovi Henkemu bylo pouhých 56 let Zdroj: Shutterstock

Fanoušky slavného seriálu Orange Is The New Black, a nejen ty, zasáhla velmi smutná zpráva. V pouhých 56 letech zemřel 29. listopadu 2022 herec Brad William Henke, který v hvězdném seriálu z produkce Netflixu ztvárnil roli dozorce Desiho Piscatella. O úmrtí tohoto velkého herce s laskavým srdcem informoval jeho manažer Matt DelPiano.

Brad William Henke zemřel ve spánku

Herec Brad William Henke, který se do povědomí veřejnosti zapsal zvláště jako dozorce věznice Desi Piscatello ze seriálu Orange Is The New Black, naposledy vydechl v úterý 29. listopadu 2022. Jak s odvoláním na manažera Matta DelPiana uvedla hercova rodina, Brad William Henke zemřel ve spánku. Příčina hercova úmrtí však již nebyla veřejnosti prozrazena.

Brad William Henke nejprve díky své výšce a robustní postavě působil jako hráč NFL, což je nejvyšší profesionální liga amerického fotbalu v USA. Následně se dal na herectví, což rozhodně nebyla vůbec špatná volba.

Jeho životní rolí byl dozorce z Orange Is The New Black

Zazářil zejména ve čtvrté a páté sérii hvězdného seriálu z produkce Netflix s názvem Orange Is The New Black, kde hrál velitele ochranky Litchfieldské věznice Desiho Piscatella. V seriálu Orange Is The New Black, jehož natáčení se účastnil v letech 2016 až 2018, se objevil ve více než dvou desítkách epizod. Za svůj herecký výkon obdržel v roce 2016 Cenu Sdružení filmových a televizních herců (SAG Awards) za mimořádný výkon v komediálním seriálu.

Herec Brad William Henke si rovněž zahrál v seriálech Manhunt, The Stand The Bridge, Sběratelé kostí, Chicago: Zákon ulice, Strážce pořádku, Ztraceni nebo Dexter. Vidět jste jej mohli rovněž ve filmech Rozpolcený, Velký draft, Star Trek, Její případ nebo 60 sekund.

Zdroj: Shutterstock V roce 1994 opustil americký fotbal a dal se na herectví

Brad William Henke se narodil 10. dubna 1966 v městě Columbus v americkém státě Nebraska. Poté, co vystudoval University of Arizona, živil se profesionálně jako hráč amerického fotbalu. Přelomovým se pro něj stal rok 1994, kdy se naplno pustil do světa herectví. 

Hvězda seriálu Orange Is The New Black bohužel zemřela v úterý 29. listopadu 2022 v pouhých 56 letech. Zesnulý herec Brad William Henke na tomto světě opustil svou maminku, sestru, manželku Sonju, dvě děti a vnuka. Smutní po něm také stovky jeho přátel, hereckých kolegů a fanoušků.

Zdroj: Deadline.com, Wikipedia.org, Csfd.cz
Autor:
Publikováno: 5. 12. 2022 09:50 Nahlásit obsah