Zemřela hvězda seriálu Zákon a pořádek. Známému herci Richardovi Belzerovi bylo 78 let

Zemřela hvězda seriálu Zákon a pořádek. Známému herci Richardovi Belzerovi bylo 78 let Zdroj: Shutterstock

Fanoušky kultovního seriálu Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti zasáhla velmi smutná zpráva. Ve věku 78 let zemřel herec Richard Belzer, který v tomto seriálu ztvárnil roli detektiva Johna Munche. Hvězdného herce již delší dobu trápily zdravotní problémy.

Známý herec a komik Richard Belzer zemřel v neděli 19. února 2023 ve svém domě, který se nachází ve městě Beaulieu-sur-Mer ve Francii. Hercův bratranec Henry Winkler na svém twitterovém účtu uvedl, že příčinou Belzerovy smrti byly blíže neurčené respirační problémy a potíže oběhového systému.

Richard Belzer, který svou aktivní hereckou kariéru ukončil v roce 2016, se již spoustu let potýkal s chronickými zdravotními problémy. Dokonce již v roce 1984 mu lékaři diagnostikovali rakovinu, nad kterou se mu podařilo zvítězit.

Zdroj: Shutterstock Richard Belzer se narodil 4. srpna 1944 v americkém městě Bridgeport v Connecticutu. Pocházel z židovské rodiny. Do světa showbyznysu vstoupil jako stand-up komik začátkem 70. let 20. století. Od 80. let však nejvíce zářil ve filmech a seriálech.

Tohoto hvězdného herce pravděpodobně znáte z televizních seriálů Zločin v ulicích, Superman nebo Akta X. Richard Belzer se nejvíce proslavil rolí detektiva Johna Munche v kultovním seriálu Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti, kde se objevil celkem v 326 epizodách. Roli detektiva Munche přitom hrál dlouhých 23 let. Čest jeho památce!

Zdroj: Edition.cnn.com, Mirror.co.uk
Autor:
Publikováno: 20. 2. 2023 14:27 Nahlásit obsah