Zemřela hvězda z Gibsonova trháku Umučení Krista. Herci Hristo Jivkovi bylo pouhých 48 let

Zemřela hvězda z Gibsonova trháku Umučení Krista. Herci Hristo Jivkovi bylo pouhých 48 let Zdroj: Profimedia

V roce 2004 vstoupil do kin kultovní film Umučení Krista, který režíroval Mel Gibson. Právě v tomto hvězdném trháku na sebe celosvětově upozornil bulharský herec Hristo Jivkov. Bohužel tento talentovaný muž v sobotu 1. dubna 2023 prohrál svůj dlouhý boj s rakovinou, které podlehl ve věku pouhých 48 let.

Herec a producent bulharského původu Hristo Jivkov se celosvětově proslavil hlavní rolí Jana v trháku Mela Gibsona Umučení Krista (2004), kde si zahrál vedle Moniky Bellucciové a Jamese Caviezela. Jak informoval web Daily Mail, tento talentovaný muž už bohužel není mezi námi. 

Hristo Jivkov zemřel v sobotu 1. dubna 2023 v americkém Los Angeles. Podlehl rakovině plic, se kterou vedl lítý boj dlouhé roky. I když se nevzdával, tato zákeřná nemoc nad ním nakonec zvítězila.

Jeho práce pro něj byla vším. Působil jako herec i producent. Hristo Jivkov se narodil 18. února 1975 v bulharské Sofii. Absolvoval Bulharskou filmovou a divadelní akademii, kde se specializoval na filmovou režii.

Ve světě filmu zabodoval v roce 2001 v italském celovečerním snímku Il mestiere delle armi (The Profession of Arms / Profese zbraní), který mu otevřel dveře do italského filmu a televize. Hristo Jivkov dále zazářil například ve filmech Skřivánčí dvůr (2007), Na mou paměť (2007) nebo Davidovy narozeniny (2009). Celosvětově se proslavil zvláště díky hlavní roli Jana v kultovním filmu Umučení Krista (2004) režiséra Mela Gibsona.

Smrt herce Hrista Jivkova je velmi bolestná pro jeho rodinu, přátele i fanoušky. “Pořád nechci uvěřit tomu, že jsi pryč… Nekonečná bolest. Sbohem Hristo, můj příteli, něžná duše, tvůj boj o život byl bojem všech, kteří tě milují,” napsala na Instagramu italská herečka Maria Grazia Cucinotta.

Zdroj: Deadline.com, Dailymail.co.uk

Autor:
Publikováno: 3. 4. 2023 16:40 Nahlásit obsah