Zemřela hvězda z Pirátů z Karibiku a Men in Black. Sergio Calderónovi bylo 77 let

Zemřela hvězda z Pirátů z Karibiku a Men in Black. Sergio Calderónovi bylo 77 let Zdroj: Profimedia

Filmové fanoušky zasáhla velmi smutná zpráva. Ve středu 31. května 2023 zemřel slavný mexický herec Sergio Calderón, který byl známý zejména z Pirátů z Karibiku a Muži v černém. Bylo mu 77 let.

Herec Sergio Calderón zemřel ve svém domě v americkém Los Angeles ve středu 31. května 2023 obklopen svou nejbližší rodinou. Jak uvádějí světová média, příčinou hercovy smrti byl zápal plic.

“Leť vysoko, můj králi, mé světlo, má skálo, můj nejlepší příteli, můj táto, nejlepší dědo, moje sílo a můj mentore. Vytvořil jsi ze mě muže, který je nyní v klidu a v té nejlepší společnosti. Mám tě rád, i když mlčíš, protože jsi nepřítomný,” vzkázal na Instagramu zesnulému herci Sergio Calderónovi jeho syn Patrick.

Herec mexického původu Sergio Calderón si zahrál ve více než čtyřicítce hollywoodských filmech a seriálech. Jeho nejvýraznější rolí byl španělský kapitán Eduard Villanueva v hvězdném trháku Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007). 

Sergio Calderón si zahrál také v hollywoodském filmu Muži v černém (Men in Black, 1997), kde zase ztvárnil roli mimozemšťana v lidském přestrojení. Tohoto slavného mexického herce jste mohli vidět také ve snímcích Fotři jsou lotři (2010), Ruiny (2008), Ztracené (2003), Muž se zlatou maskou (1991), Ve stínu vulkánu (1984) nebo Kopyto (1981).

Pro Sergio Calderóna bylo herectví vášní a životním posláním. Ostatně, věnoval se mu více než šedesát let. V jednom z rozhovorů dokonce přiznal, že nejvíce miluje role padouchů. Právě ty mu šly opravdu neskutečně!

Zdroj: En.wikipedia.org, Csfd.cz, Deadline.com, Tn.nova.cz
Autor:
Publikováno: 6. 6. 2023 11:55 Nahlásit obsah