Zemřela zpěvačka Tina Turner. Rockové babičce bylo 83 let

Zemřela zpěvačka Tina Turner. Rockové babičce bylo 83 let Zdroj: Shutterstock

Na druhý břeh odešla hvězdná zpěvačka Tina Turner. Rocková babička, jak se jí přezdívalo, zemřela v 83 letech pod dlouhé těžké nemoci. Navzdory tomu, že se dožila požehnaného věku, jsou z její smrti všichni v šoku.

Simply the Best, We Don´t Need Another Hero, Missing You nebo What´s Love Got to Do with It. Nejen těmito hitovkami se Tina Turner nesmazatelně zapsala do hudební historie a právem patřila k nejpopulárnějším umělkyním všech dob.

Bohužel už musíme psát v minulém čase, protože tato americko-švýcarská zpěvačka s charakteristickým chraplákem už není mezi námi. Zemřela ve středu 24. května 2023 v 83 letech po dlouhé nemoci.

“S velkým zármutkem oznamujeme smrt Tiny Turner. Svou hudbou a bezmeznou vášní pro život okouzlila miliony fanoušků po celém světě a inspirovala hvězdy zítřka. Dnes se loučíme s drahou přítelkyní, která nám zanechává své největší dílo: svou hudbu. Všechen náš srdečný soucit patří její rodině. Tino, budeš nám moc chybět,” uvedli zástupci zesnulé zpěvačky na jejím oficiálním instagramovém účtu.

Zdroj: Shutterstock Hvězdná Tina Turner se narodila jako Anna Mae Bullock 26. listopadu 1939 na farma Nutbush v americkém státě Tennessee. Hudbě se věnovala již od dětství, jako malá zpívala v kostelním sboru gospely.

V průběhu svého života se vypracovala na zpěvačku světového formátu, která měla na kontě desítky nezapomenutelných hitů a která prodala více než 200 milionů desek. Tina Turner rovněž obdržela celkem 12 cen Grammy včetně ceny za celoživotní zásluhy. Vstoupila rovněž do rokenrolové Síně slávy.

Božská Tina Turner nám bude všem velmi chybět. Čest její památce!

Zdroj: Edition.cnn.com, Instagram.com/tinaturner

Autor:
Publikováno: 25. 5. 2023 09:19 Nahlásit obsah