Žena nemohla v letadle uklidnit své plačící dítě: Zatímco ostatní cestující zuřili, cizí maminka jí nabídla pomoc

Žena nemohla v letadle uklidnit své plačící dítě: Zatímco ostatní cestující zuřili, cizí maminka jí nabídla pomoc Zdroj: Shutterstock.com

Cestování s malými dětmi je pro většinu rodičů velmi stresující záležitostí. Zvlášť když nejedou ve vlastním autě, ale musí cestovat spolu s cizími lidmi veřejnou dopravou. Pro malé děti je ještě přijatelné cestování vlakem nebo autobusem, cesta letadlem je pro mnohé z nich utrpením. A když cestujete sama se třemi ratolestmi, je to doslova horor.

Pokud cestujete letadlem a vedle vás sedí plačící dítě, rozhodně to není nic příjemného. A jestli je to navíc vaše dítě, jde o mnohem horší situaci, na kterou může nevraživě reagovat také většina vašich spolucestujících.

Do podobné situace se dostala maminka dvou dětí Kesha Bernardová, která se rozhodla, že si od svých ratolestí odpočine. Sama se tak vydala letecky do Seattlu. Tato žena si ale už na letišti všimla další maminky, která cestovala sama se třemi malými dětmi. Neznámá maminka se stále snažila o to, aby byly její děti v pohodě a šťastné. A to zvlášť její nejmenší dcerka v batolecím věku.

Zdroj: Shutterstock.com Jelikož se plánovaný let zpozdil, o to byli pasažéři letadla nervóznější a nevraživě reagovali i na příchozí maminku s malými dětmi. Když už byli všichni na palubě letadla, začala nejmenší holčička šíleně plakat. Její maminka nevěděla, co dělat. Zda uklidnit plačící dcerku nebo zda zpacifikovat své další dítě, které kopalo do sedačky před sebou.

„Jelikož jsem z domu zvyklá na pláč a dětský křik, vůbec mi to nevadilo. Všimla jsem si ale, jak ostatní cestující začali nechápavě kroutit hlavami, a dokonce si zacpávat uši. Jedna paní sedící před touto maminkou s dětmi, se dokonce otočila a řekla, ať jí její dítě nekope do sedačky. Další muž zase mumlal něco o tom, jak jsou její děti nevychované. Této bezradné mamince nenabídla pomoc ani letuška, která dělala, že nic nevidí,“ říká nechápavě Kesha Bernardová.

Zdroj: Facebook.com | Kesha Shonet Photograph Kesha, která je sama dvounásobnou mámou, vše ze zadní části letadla pozorovala celých 15 minut. Sama čekala na to, až někdo mamince s malými dětmi nabídne pomoc. Jenže nikdo se mezi dospělými pasažéry nenašel. Kesha Bernardová proto vstala a došla až k bezradné mamince, které nabídla, že jí pomůže její plačící holčičku uklidnit.

„Považuji se za slušnou lidskou bytost. Proto jsem vstala ze své sedačky, došla k mamince a zeptala jsem se jí, zda nepotřebuje pomoc. Pro většinu lidí je to asi těžké, že? Okamžitě mi podala své nejmenší dítě, se kterým jsem si šla zase sednout na své místo, protože letadlo mělo těsně před odletem. Jako zázrakem se tato malá holčička uklidnila a spokojeně na mně usnula,“ popisuje dále Kesha.

Zdroj: Facebook.com | Kesha Shonet Photograph Tato mladá žena byla na palubě letadla jediná, kdo se rozhodl trojnásobné mamince pomoci, ačkoli seděla až na opačné straně letadla. Možná, že za její skvělý přístup mohl také její mateřský instinkt. Jelikož s ní zrovna necestovaly její vlastní děti, měla volné ruce a nemohla se dál dívat na to, jak jiná žena se svými dětmi svádí náročný mateřský zápas.

„Jaký mám na celou věc názor? Buďme k sobě všichni milí a ohleduplní. Pokud někdo potřebuje pomoc, pomozme mu. A to bez jakéhokoliv moralizování a stěžování si,“ zakončuje Kesha.

Autor:
Publikováno: 5. 6. 2019 12:31 Nahlásit obsah