4 tipy, jak si zjednodušit předvánoční úklid

4 tipy, jak si zjednodušit předvánoční úklid Zdroj: Shutterstock.com

Vánoce opět klepou na dveře. Aby byly opravdu dokonalé, měli byste si vyhradit čas na předvánoční úklid. Ve srovnání s nákupem vánočních dárků či pečením cukroví je předvánoční úklid nutnou záležitostí, na kterou se snad žádný z nás netěší. Aby tomu tak letos nebylo, přinášíme vám tipy na to, jak si předvánoční úklid zjednodušit.

Zvládněte předvánoční úklid levou zadní

Perfektně uklizený domov, ze kterého sálá sváteční atmosféra, je pro většinu z nás před Vánoci samozřejmostí. Abyste nad předvánočním úklidem vašeho domu či bytu nestrávili zbytečně několik dnů až týdnů, přinášíme vám tipy, jak tuto každoroční povinnost zvládnout levou zadní. A to s úsměvem a bez stresu.

Předvánoční úklid nenechte na poslední chvíli a dobře se na něj vybavte

Chcete-li letos zvládnout předvánoční úklid během chvíle, dobře si jej rozplánujte. Abyste se v tom, co máte dělat, neztratili, napište si seznam všech míst ve vašem domě či bytě, které potřebujete do Vánoc vytřít, vysát, umýt nebo uklidit.

Předvánoční úklid si navíc můžete rozčlenit podle jednotlivých pokojů - při úklidu svého domova tak systémově postupujte místnost po místnosti. Předvánoční úklid navíc nikdy nenechávejte na poslední chvíli. Začít s ním můžete ideálně už začátkem prosince.

Co je ještě důležitější, na předvánoční úklid se dostatečně vybavte. Takový správně zvolený pomocník vám při úklidu ušetří spoustu času i práce. Zvlášť pokud jste vyloženě nepřišli na chuť vytírání podlah, vaším neocenitelným pomocníkem bude Spray Max mop od Viledy, který většinu úklidu zvládne za vás.

Zdroj: shop.vileda.cz

Se Spray Max mopem lehce uklidíte kuchyň, chodbu i koupelnu

Spray Max mop od Viledy je šikovným pomocníkem, který vám bude před Štědrým dnem nápomocný takřka při celém předvánočním úklidu vašeho domu či bytu. Efektivně s ním vytřete kuchyň, koupelnu, toaletu, chodbu nebo schodiště, protože je určený pro všechny typy tvrdých podlah.

Jak Spray Max mop vůbec funguje? Jde o plochý mop s oboustrannou mycí hlavicí z mikrovlákna, který je doplněný sprejovým rozprašovačem a nádržkou na vodu. Jeho používání je přitom velmi jednoduché. Stačí, když naplníte jeho 750mililitrovou nádržku vodou a přidáte do ní menší množství běžného čisticího prostředku. Následně pomocí páčky v rukojeti mopu tento roztok rozprašte v podobě jemné mlhy na podlahu, kterou následně mopem setřete.

Víte, že? Mycí návlek Spray Max mopu je snímatelný. Po jeho použití jej jednoduše vyperete v pračce až na 60 stupňů Celsia. Při jeho praní ale nepoužívejte aviváž ani sušičku.

Do předvánočního úklidu zapojte všechny členy své rodiny

V žádné příručce se neříká, že předvánoční úklid je výhradně dominantou žen. Žádná žena by svůj domov neměla před Štědrým dnem uklízet pouze sama. Ať už jde o vysávání, vytírání, utírání prachu, leštění zrcadel nebo umývání oken. Každé ženě velmi pomůže, když se do předvánočního úklidu zapojí všichni členové její rodiny. I takový Spray Max mop od Viledy ocení při předvánočním úklidu nejen ženy, ale i muži a děti, protože vytírání podlah je s tímto pomocníkem jedna velká zábava.

Zdroj: Shutterstock.com

Nepořádek schovejte do skříní i do úložných boxů

Nenechte věci, aby se hromadily. V opačném případě by u vás doma tyto “lapače prachu” zvlášť před Vánoci působily velmi rušivým dojmem. Všechny věci, které máte položené nebo poházené na viditelných místech, nejprve pečlivě protřiďte. Ty, které nepotřebujete, vyhoďte.

Ostatní věci vložte do skříní s uzavíratelnými dvířky nebo do praktických úložných boxů. Váš domov bude díky tomuto přístupu působit uklizenějším dojmem.

Autor:
Publikováno: 19. 11. 2020 10:13 Nahlásit obsah