Kategorie Diy

Článek
Studentka Ashley Lawrence šije roušky pro neslyšící: Mohou tak lépe odezírat ze rtů
Studentka Ashley Lawrence šije roušky pro neslyšící: Mohou tak lépe odezírat ze rtů Nošení roušek v tuto chvíli dělá velké problémy neslyšícím a nedoslýchavým lidem. V důsledku toho, že rouška zahaluje podstatnou část jejich tváře i tváře druhých, mají značný problém s komunikací. Na tento fakt se zaměřila americká studentka Ashley Lawrence, která pro neslyšící a jejich nejbližší šije praktické roušky.
Článek
Zdobení velikonočních vajíček na Bílou sobotu: Vyzkoušejte ubrouskovou techniku, washi pásky nebo drátkování
Zdobení velikonočních vajíček na Bílou sobotu: Vyzkoušejte ubrouskovou techniku, washi pásky nebo drátkování Dodržujete rádi velikonoční tradice? V tom případě se na Bílou sobotu pusťte do barvení a zdobení vajíček, bez kterých si nikdo z nás nedokáže představit Červené pondělí. Co se velikonočních vajec týče, můžete využít hned několik technik. Pro inspiraci vám přinášíme ty nejoblíbenější.
Článek
Velikonoční osení na poslední chvíli: Vysaďte řeřichu, hořčici nebo hrách
Velikonoční osení na poslední chvíli: Vysaďte řeřichu, hořčici nebo hrách Jarní zelené osení patří mezi tradiční velikonoční dekorace. Pokud jste do misky zapomněli vysít ječmen nebo pšenici, toto obilí vám již do Velikonoc nevyklíčí. Zkuste si však velikonoční osení vypěstovat z řeřichy, čočky či hořčice. Svěží zelené osení ozdobené kuřátky či velikonočními zápichy získáte již za tři dny.
Článek
Jak vyrobit domácí droždí: Postačí vám brambory, pivo nebo jablko
Jak vyrobit domácí droždí: Postačí vám brambory, pivo nebo jablko Sehnat v současné době droždí v obchodě je přímo nadlidská záležitost. Ve většině regálů nenajdete kvasnice v čerstvém, ani v sušeném stavu. Pokud si chcete upéct chleba nebo sladké kynuté pečivo, rozhodně nezoufejte. Droždí si totiž můžete vyrobit v domácích podmínkách, a to z běžně dostupných surovin.
Článek
Velikonoční tvoření s dětmi: Vytvořte si roztomilá kuřátka z kartonu od vajec
Velikonoční tvoření s dětmi: Vytvořte si roztomilá kuřátka z kartonu od vajec Velikonoce jsou jedním z nejkrásnějších svátků roku. Pokud zrovna přemýšlíte, jak zabavit děti, pusťte se s nimi právě do velikonočního tvoření. Pod rukama vám vzniknou nádherné dekorace, kterými si zkrášlíte každičký kousek svého domova. Co si vytvořit třeba velikonoční kuřátka z kartonu od vajec? Vaše dítě bude z tohoto nápadu nadšené.
Článek
Vytvořte si příjemné posezení na balkoně: V tomto malém ráji zapomenete na starosti všedního dne
Vytvořte si příjemné posezení na balkoně: V tomto malém ráji zapomenete na starosti všedního dne Bydlíte v bytě? Pokud máte balkon, zkuste si jej přetvořit na oázu klidu a relaxace. Právě zde si budete moci pochutnat na voňavé kávě nebo si přečíst svou oblíbenou knížku, a zapomenout tak na starosti, které nám všem pandemie koronaviru přináší. Máme pro vás několik tipů, jak vyšperkovat svůj balkon k dokonalosti.
Článek
Lidé v Česku i na Slovensku šijí roušky a věší je před domy: Jsou zadarmo pro každého, někteří však tento počin zneužívají
Lidé v Česku i na Slovensku šijí roušky a věší je před domy: Jsou zadarmo pro každého, někteří však tento počin zneužívají Současná solidarita, kterou si navzájem vyjadřují lidé napříč Českem, nezná hranic. Všichni, kteří umí pracovat s šicím strojem, momentálně šijí roušky. A to nejen do nemocnic, domovů důchodců nebo pro svou rodinu, ale pro všechny potřebné. Na některých místech Česka, dokonce lidé věší šité roušky před domy, kde si je může kdokoliv zadarmo vzít.
Článek
Jak používat a udržovat doma vyrobenou roušku: Sterilizace a žehlení je základ
Jak používat a udržovat doma vyrobenou roušku: Sterilizace a žehlení je základ V Česku je žalostný nedostatek roušek. Většina měst a obcí nabádá k tomu, aby lidé tuto ochranu nebo její náhražku nosili na veřejnosti. Právě proto se dobrovolníci po celém Česku pouští do vlastnoruční výroby roušek, které dokážou pomoci. Ušili jste si, nebo jste si nechali ušít roušku? V tom případě byste měli vědět, jak ji používat a udržovat.
Článek
Jednoduchý návod, jak vyrobit roušku bez šití: Za 20 sekund složíte účinnou ochranu
Jednoduchý návod, jak vyrobit roušku bez šití: Za 20 sekund složíte účinnou ochranu Klasické roušky jsou v současné době nedostatkovým zbožím. Neobejdete se však bez nich, pokud se chystáte do práce, na nákup nebo do nemocničního zařízení. Dobrou zprávou je, že roušku si můžete během chvíle vyrobit z materiálu, který máte doma. A nepotřebujete k tomu jehlu a nit, ani šicí stroj.
(204) Načíst více