Jak si usnadnit práci v kuchyni? Triky pro všechny hospodyňky

Jak si usnadnit práci v kuchyni? Triky pro všechny hospodyňky Zdroj: Shutterstock

V dnešní době máme stále méně a méně volného času a ten rozhodně nechceme trávit hodinami u plotny. Tyto jednoduché kuchyňské triky vám nejen usnadní práci, ale také ušetří čas. A možná z vás bude i hospodyňka roku.

Strouhání sýra

Také se vám stává, že se vám během strouhání sýra začne sýr lámat, drolit a lepit na struhadlo? Tomu se vyhnete, pokud sýr půlhodinku před strouháním dáte do mrazáku.

Tuk v jídle?

Může se stát, že jídlo nám během přípravy pustí nadbytečný tuk, který my ale rozhodně nechceme. Řešení je jednoduché – vezměte si papírovou utěrku a kostku ledu. Utěrku obalte kolem kostky ledu a následně „přetřete“ onu mastnou část pokrmu. Led v tu chvíli zafunguje jako magnet a utěrka do sebe přebytečný tuk nasaje.

Zdroj: Shutterstock Loupání ovoce

Oloupat pomeranč nebo třeba citron může být až nadlidský úkol, který mnohdy odnesou naše nehty. Toto ovoce vám půjde oloupat lépe, pokud ho na pár vteřin (10-20 sekund) dáte do mikrovlnky.

Uplakané krájení cibule

Pláči během krájení cibule se vyhnete tak, že ji na půlhodinku před použitím dáte do mrazáku. Tento tip vám však nedoporučujeme, pokud nakrájenou cibulku plánujete dále neupravovat a například jen přidat do salátu. Zmrazením by se ztratila její křupavost.

Oloupání vajíček

Vajíčka natvrdo vám půjdou oloupat lépe, pokud do vody ve které se vaří, přidáte trochu sody či octa.

Pečené jídlo

Když si druhý den ohříváme nějaké pečené jídlo (třeba pizzu, kuře apod.), je to suché a už to není ono. Vyřešit to však můžete tím, že společně s jídlem dáte do mikrovlnné trouby i hrnek vody.

Zdroj: Shutterstock

Mytí pánve

Postupem času se mytí pánve stává stále obtížnějším. Spáleniny, připečené kusy...Neplácejte zbytečně svůj mycí prostředek na nádobí a použijte obyčejnou kuchyňskou sůl. Ta pánev navíc zbaví i veškerých nepříjemných pachů z použitého koření.

Dřevěné kuchyňské pomůcky

Nejrůznější dřevěné nádobí a pomůcky se časem opotřebují a mohu začít být trochu cítit různými nasáklými odéry. Místo toho, abyste vše vyhodili do popelnice, povařte dřevěné kuchyňské pomůcky ve vroucí vodě a nechte je uschnout na slunci.

Máte nějaké své vlastní triky na to, jak si usnadnit práci v kuchyni? Napište nám do komentářů.

Autor:
Publikováno: 29. 11. 2021 11:38 Nahlásit obsah