Jak využít tablety do myčky jinak než na mytí nádobí? Vyčistíte jimi mikrovlnku, pračku i toaletní mísu

Jak využít tablety do myčky jinak než na mytí nádobí? Vyčistíte jimi mikrovlnku, pračku i toaletní mísu Zdroj: Shutterstock

Napadlo vás někdy, že tablety do myčky mohou mít všestranné využití? Nemusíte je používat pouze k mytí nádobí. Skvěle vám totiž poslouží i jinak. Pomocí tablety do myčky totiž jednoduše a účinně vyčistíte troubu, mikrovlnku, pračku či toaletu nebo účinně odmastíte utěrky.

Jak vyčistit pračku tabletami do myčky? Velmi jednoduchým způsobem

Máte-li doma tablety do myčky, je zbytečné, abyste si k čištění pračky kupovali speciální přípravek. Pračku totiž spolehlivě vyčistíte právě tabletami. Jak na to? Dvě tablety do myčky vhoďte do bubnu pračky, zvolte program na 60 stupňů Celsia a pračku zapněte. Vnitřní část pračky bude ve výsledku nejen čistá, tablety ji zbaví také zápachu a choroboplodných zárodků. 

Tablety do myčky použijte i na klasické praní

Přemýšlíte, jak nejlépe odmastit kuchyňské bavlněné utěrky nebo vybělit zašlé záclony? Anebo máte mastné skvrny na oblečení, které nejdou vyprat klasickým způsobem? Opět se spolehněte na tablety do myčky. Místo prášku na praní vložte do bubnu pračky dvě tablety, přidejte utěrky, záclony nebo oblečení a zvolte dlouhý program alespoň na 40 stupňů Celsia.

Zdroj: Shutterstock Mikrovlnku a troubu vyčistíte pomocí kašičky z tablet do myčky

Kašička z vody a tablet do myčky je spolehlivým pomocníkem při čištění mikrovlnky i trouby. Jak v tomto případě postupovat? Rozdrťte dvě tablety do myčky a rozpusťte je v troše vlažné vody. Touto pastou, kterou budete nanášet pomocí měkkého hadříku, postupně čistěte vnitřní část mikrovlnky nebo trouby. Kašičku z tablet do myčky nechte chvíli působit a poté elektrospotřebič vytřete teplou čistou vodou. 

Tip: Stejným způsobem dokonale vyčistíte i elektrický nebo plynový sporák, který to potřebuje zvlášť v okolí plotýnek či hořáků.

Usazeniny v záchodové míse: I s nimi si tablety do myčky jednoduše poradí

Trápí vás usazeniny v toaletní míse a máte pocit, že jsou na ně běžně dostupné čisticí přípravky krátké? Do záchodové mísy vhoďte jednu tabletu do myčky, kterou nechte působit přes noc. Toaletu následně ráno dočistěte WC kartáčem.

Zdroj: Shutterstock Co obsahují tablety do myčky? Hned několik základních složek

Hlavním úkolem tablet do myčky je odstranit během mycího program nečistoty z nádobí a odmastit jej. Tablety do myčky dokážou účinně fungovat i při nižších teplotách, svými účinky nepoškodí snad žádný povrch nádobí a jejich výrobci se snaží o to, aby byly šetrné také vůči životnímu prostředí.

Tyto vlastnosti se odrážejí i v samotném složení tablet do myčky. V tomto čisticím přípravku najdete tenzidy (usnadňují rozpouštění tuků ve vodě), alkálie (usnadňují emulgaci olejů a upravují pH vody), bělidla (oxidují barevné nečistoty), enzymy (štěpí nečistoty), plnidla (změkčují vodu a udržují nečistoty v roztoku) a jiné pomocné látky.

Zdroj: Bydlimekvalitne.cz, Smart-cleaners.cz, Ageo.cz

Autor:
Publikováno: 18. 1. 2022 10:35 Nahlásit obsah