Tipy na nejkrásnější balkonové květiny: Udělají větší parádu než muškáty

Tipy na nejkrásnější balkonové květiny: Udělají větší parádu než muškáty Zdroj: Shutterstock

Jaké květiny pěstovat na balkoně? Máme pro vás tipy na nejkrásnější balkonové květiny, které si můžete letos vysadit do truhlíku. Rozhodně vás osloví více než klasické muškáty. O které balkónovky se konkrétně jedná?

Nejkrásnější balkonové květiny: Pro které se rozhodnout?

Toužíte po rozkvetlém balkonu, na který bude přes jarní a letní měsíce opravdu krásný pohled? Do truhlíků můžete vysadit petúnie, begónie, kosmatec nebo čeměřici. V truhlících vynikne také plaménka latnatá nebo gazánie zářivá.

Zdroj: Shutterstock Převislé balkonové květiny - nápady

Chtěli byste do truhlíků na balkon zasadit převislé balkonové květiny? Krásně budou vypadat zvláště surfinie, million bells neboli minipetúnie, fuchsie, sporýš zahradní nebo lobelka. Tyto balkonové květiny můžete pěstovat také v závěsných květináčích.

Nejlepší květiny na slunný balkon

Máte slunný balkon, který má orientaci na jih? V tom případě vysaďte do truhlíků nejlépe petúnie, surfinie a pelargonie, které představují opravdu ty nejlepší květiny na slunný balkon. Nejen, že udělají spoustu parády, milují přímé sluníčko, letní klima a zvládnou i vysoké teploty.

Zdroj: Shutterstock Celoroční rostliny na balkon: Jaké zvolit?

Chtěli byste, aby byl váš balkon přírodním rájem všech 365 dnů v roce? V truhlících a nádobách můžete na balkoně celoročně pěstovat hned několika druhů rostlin, které jsou nejen nádhernou ozdobou, ale přinesou vám také užitek.

Svůj balkon můžete ozdobit například mrazuvzdornou levandulí nebo šalvějí v truhlících. Dalšími celoročními rostlinami na balkon jsou například azalky, zakrslé rododendrony nebo zastřihávané buxusy. Zamilujete si rovněž zakrslé okrasné javory nebo speciálně vyšlechtěnou zakrslou formu smrku sivého.

Zdroj: iReceptar.cz, Abecedazahrady.dama.cz
Autor:
Publikováno: 4. 5. 2023 17:50 Nahlásit obsah