Další rodiče nechali v Praze dítě v rozpáleném autě. Pražské záchranáře to vytočilo do běla

Další rodiče nechali v Praze dítě v rozpáleném autě. Pražské záchranáře to vytočilo do běla Zdroj: Shutterstock

Někteří rodiče jsou nepoučitelní. Není to tak dlouho, co pražští policisté zachraňovali ze zaparkovaného vozu, které stálo na přímém slunci, půlroční miminko. V případě dítěte v rozpáleném autě na území hlavního města Prahy zasahovali znovu. Tentokrát z rozpáleného vozidla vyprošťovali 3letou holčičku, její rodiče byli mezitím v nákupním centru.

Několik dnů poté, co pražští policisté zachraňovali dítě z rozpáleného auta v Orlické ulici v samém centru metropole, byli všímavými kolemjdoucími přivoláni k podobnému případu. V pátek 22. července konkrétně strážci zákona zasahovali u nákupního centra v Praze 10.

“Tentokrát tříletou holčičku nechali rodiče v rozpáleném autě na parkovišti u nákupního centra v Praze 10. Dítě bylo v autě více než patnáct minut, bylo zpocené a nedařilo se s ním domluvit, aby auto samo odemklo. Policisté proto museli opět rozbít okno a z auta ho dostat ven,” informovali na twitteru policisté a pod svůj tweet připojili video ze záchranné akce.

Zdroj: Shutterstock Aby strážci zákona vyprostili 3letou holčičku z rozpáleného auta, museli rozbít okénko vozu. S dívenkou následně počkali na její rodiče, kteří mezitím nakupovali v nákupním centru a kteří svou dceru nezodpovědně zanechali v rozpáleném voze.

Zatímco se policisté k případu malého dítěte v uzamčeném autě, které stálo na přímém slunci, i tentokrát vyjádřili neutrálně, pražští záchranáři se již rozohnili a zveřejnili ostrý facebookový příspěvek.

“PROSTĚ NE !!! Přestože to nejen my opakujeme pořád dokola, každý rok, zas a znovu, tak jsme tento týden vyjížděli ke dvěma případům dětí, které jejich rodiče nechali zamčené v autě. Také to nechápete? Bohužel je to ale realita. Pokud někdo nechá dítě (nebo třeba pejska či jiné zvíře) v takovém počasí v autě, závažně jej ohrožuje na životě. A ne, stažené okénko ničemu nepomůže. Dětem navíc nefunguje dostatečně termoregulace a jejich tělo se s takovými extrémními teplotami vyrovnává mnohem hůř než dospělý a zdravý člověk,” stálo na oficiálním facebookovém účtu Zdravotnické záchranné služby hlavního města Prahy.

Zdroj: Shutterstock Pražští záchranáři zdůraznili, že i když necháte dítě, byť malou chvíli, v zaparkovaném autě, může u něj dojít k akutnímu přehřátí. Právě s tímto stavem souvisí ztráta vědomí, křeče a nekontrolovatelné záškuby těla. Podle záchranářů může rovněž dojít k otoku mozku a dítě může zemřít.

“Možná jste překvapeni naléhavostí a přímostí našeho sdělení, ale cítíme, že je třeba to říct narovinu. Takže prosím, ani na 5, ani na 2, ani na jedinou minutu své děti v autě v takových teplotách nenechávejte. Mnozí z nás jsou také rodiče a víme, jaké je to nakupovat s rozmrzelým dítětem, které to nebaví. Ale ani zdaleka to nesnese srovnání s okamžiky, které zažijete v situacích, které jsme popsali výše, a s následnými celoživotními výčitkami,” apelovali na rodiče pražští záchranáři.

Zdroj: Twitter.com | Policie ČR, Facebook.com | Zdravotnická záchranná služba hl. m. Prahy
Autor:
Publikováno: 26. 7. 2022 10:14 Nahlásit obsah