Tři zaměstnanci obchodu byli obviněni. Napadli seniora, kterému nevěřili jeho věk

Tři zaměstnanci obchodu byli obviněni. Napadli seniora, kterému nevěřili jeho věk Zdroj: Shutterstock.com

Předminulý týden se v Semilech odehrál incident, během kterého byl obsluhou obchodu zraněn 67letý muž. Proč k potyčce došlo? Vysvětlení je jednoduché, muž nevypadal jako starší 65 let a chtěl si jít do obchodu nakoupit.

K incidentu došlo 19. března v době vyhrazené pro seniory. Muž s rouškou si chtěl nakoupit potraviny v obchodě na Riegrově náměstí, ovšem ostraha obchodu jej do něj nechtěla pustit. Dle výpovědi ostrahy totiž nevypadal na to, že je mu 65 let a více.

„Muž se zaměstnanci prodejny snažil prokázat svým občanským průkazem, což vedlo ke vzájemné vyhrocené situaci a následnému fyzickému napadení zákazníka ze strany zaměstnance, přičemž mu druhá zaměstnankyně vytrhla silou z ruky mobilní telefon. Poté se do konfliktu zapojil ještě i další zaměstnanec prodejny, který také zákazníka fyzicky napadl,“ sdělila ve čtvrtek mluvčí policie Vladimíra Šrýtrová.

Zdroj: Shutterstock.com Senior kvůli napadení skončil v nemocnici, policie ale přesně neuvedla, jak vážná jeho zranění jsou. Senior médiím však sdělil, že byl chvíli v bezvědomí a má zlomená žebra.

Policie po důkladném prošetření obvinila tři lidi. Ženě, která seniorovi vytrhla mobilní telefon, hrozí za loupež od dvou do deseti let vězení, dvěma zúčastněným mužům hrozí dva a tři roky za mřížemi. Policisté však případ ještě zcela neuzavřeli, dále prošetřují, jak skutečně k incidentu došlo a zda na tom nemá vinu i samotný napadený senior.

Autor:
Publikováno: 2. 4. 2020 13:37 Nahlásit obsah