Vánoční sbírky 2022: V Česku se můžete zapojit hned do několika z nich

Vánoční sbírky 2022: V Česku se můžete zapojit hned do několika z nich Zdroj: Shutterstock

Řada z nás má Vánoce spojeny s děláním dobrých skutků. Chtěli byste také letos napříč Českou republikou podpořit opuštěné děti v dětských domovech, maminky samoživitelky, osoby s handicapem nebo seniory? Přinášíme přehled vánočních veřejných sbírek 2022, do kterých se může zapojit každý.

Ježíškova vnoučata 2022

Ježíškova vnoučata jsou projektem Nadačního fondu Českého rozhlasu, který plní přání osamoceným seniorům v domovech. V roce 2022 se můžete do této krásné akce zapojit už po šesté a obdarovat konkrétní babičku nebo konkrétního dědečka dárkem, který si přeje.

Odkaz na oficiální webové stránky: https://jeziskovavnoucata.rozhlas.cz/ 

Zdroj: Shutterstock Strom splněných přání 2022

Organizátorem projektu Strom splněných přání, který plní vánoční přání děti z dětských domovů z celého Česka, je obecně prospěšná společnost Dejme dětem šanci. Zapojit se do 11. ročníku internetového projektu Strom splněných přání můžete až do 12. prosince 2022.

Až do 11. prosince rovněž můžete plnit vánoční přání dětí z dětských domovů také v Obchodním centru Novo Plaza v Praze. Stánek s dětskými přáními je zde otevřený vždy v čase od 11 do 19 hodin.

Odkaz na oficiální webové stránky: https://www.stromsplnenychprani.cz/ 

Krabice od bot 2022

I když 12. ročník Krabice od bot probíhal od 12. listopadu do 4. prosince 2022, do této sbírky se můžete stále zapojit online. Největší vánoční sbírku dárků v ČR pro děti ohrožené chudobou pořádá Diakonie Českobratrské církve evangelické. Zapojením do projektu Krabice online dětem z rodin v nouzi přispějete konkrétně na doučování a kroužky, tábory a školní výlety nebo na novou knížku.

Odkaz na oficiální webové stránky: https://www.krabiceodbot.cz/krabiceonline/ 

Zdroj: Shutterstock Další tipy na vánoční sbírky 2022

Speciální stromy splněných přání má ve svých prodejnách také hypermarket Globus. Některé z nich budou v hypermarketech umístěny až do 20. prosince.

Do 5. prosince 2022 můžete v hypermarketech Kaufland zakoupit vánoční jmenovky, jejichž kompletní výtěžek půjde na konto Světlušky. Výtěžek této Vánoční sbírky pro Světlušku poputuje na pomoc zrakově postiženým.

Až do neděle 18. prosince pořádá Vánoční sbírku pro děti ve věku od 3 měsíců do 17 let, které tráví Vánoce bez rodičů, obchodní dům IKEA Brno. Dárky, které dětem v prodejně vyberete, stačí po zaplacení vložit do domečku u východu z obchodního domu. Předání dárků dětem zprostředkovávají organizace Spolek Pěstoun a Charita Brno – Domov svaté Markéty. 

Zdroj: Jeziskovavnoucata.rozhlas.cz, Stromsplnenychprani.cz, Krabiceodbot.cz, Ikea.com
Autor:
Publikováno: 5. 12. 2022 14:53 Nahlásit obsah