Zbavte se negativní energie podle feng shui. Ze svého domova vyhoďte sušené květiny i slepovanou keramiku

Zbavte se negativní energie podle feng shui. Ze svého domova vyhoďte sušené květiny i slepovanou keramiku Zdroj: Shutterstock.com

Trápí vás po příchodu domů chmurné myšlenky a bojujete často s negativními emocemi? V tom případě byste měli vědět, že vaši domácí pohodu ovlivňují také věci, které máte doma vystavené třeba na poličce. Abyste se zbavili negativní energie, měli byste se dle staročínského učení feng shui rozloučit hned s několika dekorativními předměty.

Bytové dekorace, ze kterých vyzařuje negativní energie

Kdo z nás by si nechtěl doma vychutnávat pouze harmonickou atmosféru prosycenou pozitivní energií? Zabijákem pohodového a teple prozářeného domova je dle staročínského učení feng shui hned několik věcí, které si spousta z nás vystavuje například v obývacím pokoji na poličce.

Pokud tedy máte doma následující věci, raději se jich zbavte. Podle feng shui se tak odprostíte od negativní energie, kterou tyto věci vyzařují. Když zůstanete bez nich, vaše domácí štěstí nabude nových rozměrů.

Zdroj: Shutterstock.com

Sušené květiny: Vrací vás zpátky do minulosti

Sušené květiny podle feng shui představují energii, která stagnuje. Máte-li doma sušené květiny jako vzpomínku, i tak se jich zbavte. Brání vám totiž, abyste žili v přítomnosti a máte kvůli nim nutkání se stále vracet zpátky do minulosti. Doma byste neměli mít ani bonsaje symbolizující zakrnělost, které vás budou zbytečně brzdit ve vašem osobním i pracovním životě.

Slon s chobotem dolů: Symbolizuje smůlu a chmurné myšlenky

Dekorativní sošky slona jsou v oblibě už desítky let. Dejte si ovšem pozor na postavení jeho chobotu. Má-li slon chobot nahoře, přináší to do vašeho domu štěstí a hojnost. Ze své sbírky však raději vyřaďte slony s chobotem dolů, se kterými feng shui spojuje smůlu a chmurné myšlenky.

Zdroj: Shutterstock.com Rozbité a slepované věci symbolizují praskliny ve vztahu

Máte ve vitríně obývací stěny vystavenou slepovanou keramiku? Učení feng shui říká, že byste ji měli vyhodit. Popraskané a opětovně slepované věci bývají totiž největším magnetem negativní energie. Praskliny, které jste se pokoušeli zacelit, navíc poukazují na to, že vám to v manželství či partnerství skřípe.

Tematika ryb a rohy a parohy zvířat: Působí negativně i na silné a vyrovnané jedince

Sošky ryb najdete v interiérech opravdu výjimečně. Ryby se však často objevují na obrazech či tapisériích. Ovšem pozor, dle feng shui působí tematika ryb velmi negativně i na méně citlivé lidi se stabilní povahou. Stejně negativně vám mohou připadnout i rohy a parohy zvířat, které si zvlášť myslivci doma rádi vystavují jako své trofeje.

Autor:
Publikováno: 24. 2. 2020 14:10 Nahlásit obsah