Změňte svůj domov k nepoznání: Stačí k tomu pár bytových doplňků

Změňte svůj domov k nepoznání: Stačí k tomu pár bytových doplňků Zdroj: Shutterstock.com

Pokud se vám zařízení vašeho domu či bytu okoukalo, je čas na změnu. K tomu, aby to u vás doma vypadalo k nepoznání, nemusíte vůbec sáhnout hluboko do kapsy. Chce to dobře vybrat a zkombinovat jenom pár nových bytových doplňků, které každému pokoji dodají úplně jinou atmosféru. Kterými drobnostmi můžete úžasným způsobem proměnit svůj domov?

Zaměřte se na schéma osvětlení místnosti

V prvé řadě se držte toho, že byste v pokoji neměli mít pouze jeden zdroj osvětlení. Starý lustr vyměňte za bodové svítidlo, do pokoje přidejte stojací lampu nebo originální stolní lampu, abyste si světlo zajistili v různých výškách a částech místnosti. Vše doplňte svícny se svíčkami, které budou zdrojem teplého osvětlení hlavně během příjemných večerů.

Vyměňte žaluzie za závěsy

Vzdušnost, eleganci, něžnost i útulnost dodáte svému domovu i tím, že staré žaluzie nahradíte splývavými závěsy světlých barev. Tyčkové garnýže na závěsy přitom navrtejte, kam nejvýš můžete. Díky tomu, že budete mít závěsy pověšené už zhruba 2 centimetry od stropu, vaše pokoje budou vypadat opticky vyšší.

Zdroj: Shutterstock.com

Oživte pokoj novým koberečkem

Ať už máte doma parkety, linoleum nebo dlažbu, celou místnost můžete skvěle oživit přidáním jednoduchého koberečku. Parádu udělá třeba před televizí, pod konferenčním stolkem nebo vedle postele.

Dejte nábytku nové úchytky

Stabilní skříně či komody vám budou doma sloužit ještě dlouhou dobu. Abyste je oživili, odšroubujte z nich staré úchyty a vyměňte je za nové – netradiční. Zvlášť úchytky s retronádechem dodají vašemu nábytku nový šmrnc.

Vsaďte na zrcadla

V zrcadle se budete nejen prohlížet, tyto předměty vytvářejí dokonalou iluzi, díky které vypadá místnost větší, než ve skutečnosti je. Zrcadla jsou zkrátka nejen stylové doplňky, ale dokážou v místnosti vykouzlit naprosto nový prostor. V pokoji přitom nemusíte mít pouze jedno zrcadlo, na zeď si jich můžete pověsit mnohem víc, a to v kombinaci různých velikostí, barev i stylů.

Zdroj: Shutterstock.com

Doplňte pokoj o pletené vzory a další netypické tkaniny

Pletené deky či přehozy postele s výrazným vzorem, chlupaté polštářky, imitace ovčí kůže nebo netradiční povlečení. Oživte svůj domov různými druhy tkanin s různým typem vzoru. Díky tomu se vám jednotlivé místnosti nebudou zdát tak ploché a budou navíc mnohem útulnější.

Bez pokojové zeleně to není ono

Místnosti, ve kterých nenaleznete ani jednu pokojovou rostlinu, působí velmi sterilně. Změňte to! Jednotlivé druhy pokojovek zkombinujte s novým designem vašeho domova. Pokojové rostliny váš domov oživí, zútulní, zvýší vám náladu a neuvěřitelným způsobem odbourají stres.

Autor:
Publikováno: 15. 2. 2019 14:00 Nahlásit obsah