Kategorie Dýně

Článek
Zbylá dužina z dýně nepatří do koše. Připravte si z ní vyživující pleťovou masku
Zbylá dužina z dýně nepatří do koše. Připravte si z ní vyživující pleťovou masku Dýňová polévka, dýňové muffiny nebo pečená dýně patří mezi evergreeny, na kterých si rád smlsne snad každý z nás. Určitě se vám již někdy stalo, že vám po vaření zbyla ještě dužina z dýně a vy jste nevěděli, jak ji zpracovat. Máme pro vás tip: Vyrobte si báječnou dýňovou masku, která pokožku vašeho obličeje vyživí do hloubky.
Článek
Dýňový květináč s živými rostlinami: Kombinace, která baví
Dýňový květináč s živými rostlinami: Kombinace, která baví Už máte dost dýňové polévky? V tom případě dýni využijte jako součást podzimního aranžmá. Vydlabejte z ní stylový květináč, do kterého zasaďte živé rostliny. Toto spojení vás dostane.
Článek
Čtenářka píše: Dýňové muffiny s chia semínky
Čtenářka píše: Dýňové muffiny s chia semínky Zkoušeli jste někdy vydržet pár dní úplně bez cukru? Australská blogerka Sarah Wilson napsala příručku, jak to vydržet - I Quit Sugar (vyšlo u nás jako Sladký život bez cukru). Vyzkoušejte jeden z jejích "bezcukrových" receptů.
Článek
Recepty od maminky: polévka z pečené dýně
Recepty od maminky: polévka z pečené dýně Ještě stále máte doma zbytky dýní z halloweenské výzdoby? Tak s nimi rychle něco udělejte, než se zkazí. Třeba vynikající polévku z pečené dýně.
Článek
Jak vám pomůže dýně ke kráse?
Jak vám pomůže dýně ke kráse? Halloween je za dveřmi, dýně nakoupené a hurá dlabat. No jo, ale co s tím vydlabaným vnitřkem? Z dýně se dá uvařit spoustu skvělých a chutných receptů. Kromě toho má dýně také skvělé účinky na naši pleť, vlasy i kůži.
Článek
Zahřejte se touto božskou dýňovou polévkou
Zahřejte se touto božskou dýňovou polévkou Léto skončilo a pomalu se blíží chladný a sychravý podzim. Právě pro tyto chladné dny pro vás máme recept na úžasnou dýňovou polévku, kterou si určitě zamilujete. A co víc, připravenou ji máte za chvilku!
Článek
Halloween a dýně
Halloween a dýně Tento svátek, který se slaví 31. října se už kvapem blíží a proto jsem si dovolila takový stručný pohled, jak vůbec vznikl a něco málo o dýni, která je neodmyslitelnou součástí Haloweenu. Tento svátek je přesně před Svátkem všech svatých a dušičkami.
Článek
Současný gastronomický trend: Dobroty z dýně
Současný gastronomický trend: Dobroty z dýně I když už Halloween pomalu klepe na dveře, můžete dýni využít k naprosto jiným účelům. Tato brukvovitá zelenina se totiž i v našich zeměpisných šířkách čím dál častěji prosazuje v kuchyni. A jídla z ní uvařená opravdu stojí za to.
(1) Načíst více