Dýňový květináč s živými rostlinami: Kombinace, která baví

Dýňový květináč s živými rostlinami: Kombinace, která baví Zdroj: Shutterstock.com

Už máte dost dýňové polévky? V tom případě dýni využijte jako součást podzimního aranžmá. Vydlabejte z ní stylový květináč, do kterého zasaďte živé rostliny. Toto spojení vás dostane.

Podzimní dekorace z vydlabané dýně

Když je dýňová sezona v plném proudu, často si lámeme hlavu nad tím, jak tyto přebytečné oranžové plody zužitkovat. Jestli také máte dost dýňové polévky, přejedli jste se dýňových muffinů nebo kořeněné pečené dýně, nastal vhodný čas, abyste tento oblíbený podzimní plod zužitkovali jinak. A to k dekorativním účelům.

Dýně jsou nádhernou podzimní dekorací samy o sobě. Napadlo vás ale, že byste si z nich něco nádherného vydlabali? Čekat přitom nemusíte až do Halloweenu. Už s příchodem podzimu si zkuste z dýní vydlabat stylové květináče nebo vázy, do kterých vložíte živé, trhané či sušené květiny. Nazdobený dýňový květináč se tak může stát milou podzimní dekorací, která vám ozdobí okenní parapet, terasu, schody před vstupními dveřmi, ale také stůl v obývacím pokoji.

Zdroj: Shutterstock.com

Návod na výrobu dýňového květináče

Vytvořit si květináč nebo vázu z dýně není nijak složité. Seřízněte vodorovně vrchní část dýně i se stopkou. V dýni následně vydlabejte otvor, do kterého vložte keramický obal, sklenici či konzervu. Dýňový květináč můžete následně dle vlastní fantazie nadekorovat sušenými či řezanými květy nebo umělými dekoracemi, které zapícháte do aranžovací hmoty umístěné v otvoru vydlabané dýně. Pokud chcete, aby vaše podzimní dekorace vypadala přirozeněji, do dýňového květináče zasaďte živé rostliny.

Zdroj: Aymag.com

Rostliny, které dýňovému květináči opravdu sluší

Jestli vám bude dýňový květináč stát na okenním parapetu či na terase, tedy pod širým nebem, slušet mu budou některé podzimní rostliny, které milují nižší teploty. Do dýňového květináče zkuste zasadit například barevné chryzantémy s košatým květenstvím. Spojení oranžové dýně a růžových, fialových či žlutých chryzantém je v tomto případě opravdu dokonalé.

Nádhernou podzimní dekorací je rovněž propojení dýně a růžovo bílého vřesu. V dýňovém květináči se však bude vyjímat i drátovec s bramboříky nebo okrasné papričky a zelí.

Zdroj: Shutterstock.com

Dýňový květináč na doma: Vsaďte na skalničky

Jestli si chcete prostřednictvím dýňového květináče vykouzlit podzimní atmosféru i doma, osaďte tuto přírodní nádobu s omezenou životností třeba skalničkami. Ideálními rostlinami jsou v tomto případě netřesk a různé druhy rozchodníku. K těmto skalničkám však můžete přisadit i aloe vera.

Tip: Pokud chcete dýňový květináč se skalničkami ještě více oživit, kolem sukulentů dejte ještě mech nebo drobné oblázky.

Autor:
Publikováno: 19. 9. 2019 13:00 Nahlásit obsah