6 jednoduchých triků před spaním, které vám pomohou rychle zhubnout

6 jednoduchých triků před spaním, které vám pomohou rychle zhubnout Zdroj: Shutterstock

Stále se vám nedaří dostat svou váhu dolů? A víte, že jeden z nejlepších časů, kdy můžete s přebytečnými kilogramy rychle zatočit, je doba těsně před spaním? Zkuste se držet následujících šesti rad a za pár týdnů bude ukazovat ručička na vaší váze mnohem méně!

1. Nejezte po 19. hodině

Většina stravovacích prohřešků se děje hlavně večer a v noci. Proto si stanovte, že nebudete jíst po 19. hodině večerní, anebo že si poslední jídlo dne dáte tři hodiny před tím, než ulehnete do postele. Vyhnete se díky tomu nejen pojídání prázdných kalorií v podobě chipsů či oříšků, ale i nočních přepadovek ledničky.

2. Mějte večer nějaký čas pro sebe

I když se to nezdá, i to, jak se cítíte, může ovlivňovat vaše úsilí v hubnutí. Proto mějte večer alespoň hodinku pro sebe a relaxujte. Ať už v horké vodě, cvičením jógy, meditací u relaxační hudby nebo u knížky. Odpoutáte se tím od stresu, který byste jinak mohla řešit právě jídlem.

3. Napijte se horkého mléka

Nemusíte být děti, abyste si před spaním dali hrnek teplého mléka. Právě mléko pomáhá nejen při usínání, ale i při hubnutí. Mléko vám totiž dokáže nabudit metabolismus, a tak svůj den můžete zakončit rychlejším spalováním kalorií.

Zdroj: Shutterstock 4. Upravte osvětlení pokoje, kde spíte

Vědecké studie ukázaly, že ženy, které spí v temných místnostech, mají nižší pravděpodobnost nadváhy ve srovnání s těmi, které spí v místnostech s rozsvícenými světly. Snažte se proto, aby vaše ložnice byla v noci co nejtmavší - nenechávejte rozsvícenou lampičku a pořiďte si pořádné závěsy, kterými v noci do pokoje nepronikne světlo z ulice. Podpoříte tím také produkci melatoninu, tedy hormonu spánku.

5. Připravte si večer na následující den zdravé svačiny a oběd

Pokud přes den pracujete, anebo se staráte o děti, určitě nemáte čas se zdravě stravovat, což může mít dopad i na vaši váhu. Není proto nic jednoduššího, než si zdravé svačiny a oběd připravit předchozí večer. A rázem to na vás bude vidět!

6. Rozplánujte si jídelníček

Každou neděli večer si rozplánujte jídelníček na celý týden. Snažte se jíst promyšleně - ať už jde o snídani, svačinu, oběd a večeři - a ne náhodně, což znamená sáhnout po tom prvním, na co budete mít po otevření ledničky chuť.

Autor:
Publikováno: 22. 4. 2022 11:39 Nahlásit obsah