Američanka Lisa Monachos zhubla 75 kilogramů. Jako vzpomínka na obezitu jí však zůstala přebytečná kůže

Američanka Lisa Monachos zhubla 75 kilogramů. Jako vzpomínka na obezitu jí však zůstala přebytečná kůže Zdroj: Huffingtonpost.co.uk

Není to tak dlouho, kdy Lisa Monachos z americké Illinois vážila 154 kilogramů. Když jí lékaři oznámili, že se jí v důsledku těžké obezity hroutí páteř, tato mladá žena se rozhodla jednat. V průběhu pěti let shodila 75 kilogramů. Její tělo však jako vzpomínka na obezitu stále „zdobí“ přebytečná kůže, která jí způsobuje další zdravotní problémy.

Lisa pochází z řecké rodiny, kde si zakládali na poctivém jídle

31letá Američanka Lisa Monachos byla oplácaná odjakživa. Podle svých slov kvůli nezdravému životnímu stylu, který byl běžný v její rodině, začala přibírat už v předškolním věku a následně se její přírůstek na váze vymknul kontrole. „Pocházím z řecké rodiny, rodiče si tedy zakládali na poctivé kuchyni a připravovali velká rodinná jídla. Velmi vydatné byly hlavně večeře,“ říká Lisa.

Zdroj: Huffingtonpost.co.uk Trpěla neukojitelnou závislostí na jídle

Tato mladá žena si tedy již od raného věku vypěstovala závislost na jídle, o níž tvrdí, že ji lze směle srovnat se závislostí na tvrdých drogách. „Neukojitelná touha po jídle je úplně stejná jako třeba závislost na heroinu. Jídlo a přejídání se bylo roky hlavní náplní mého dne. Navíc, když jsem dostala řidičský průkaz, byla jsem ráda, že si můžu několikrát za den zajet do fastfoodu,“ popisuje mladá žena svou závislost na jídle.

Lisa byla samozřejmě nešťastná z toho, jak vypadá. Už od dětství kvůli tomu trpěla velkými mindráky. Její vrstevníci ji kvůli jejímu vzhledu dokonce psychicky a fyzicky šikanovali. Místo toho, aby se sebou něco udělala, své problémy a negativní emoce raději dál a dál zajídala.

Bála se, že se nedožije třiceti let

Lisa ze závislosti na jídle vystřízlivěla ve svých 25 letech, kdy vážila 154 kilogramů. Tehdy jí doktor upozornil, že její páteř je velmi slabá na to, aby udržela tak extrémní váhu a že se tím pádem může zhroutit. Kvůli závažným zdravotním problémům následně podstoupila operaci páteře a lékaři ji doporučili zhubnout.

„Bála jsem se, že se v důsledku obezity nedožiji 30 let. Do hubnutí jsem se proto konečně opřela,“ mluví Lisa o momentu, který ji namotivoval k životní změně. Tato žena začala zdravě jíst a dvakrát za den si naordinovala velmi intenzivní pohyb v podobě plavání a návštěvy posilovny. V průběhu pěti let se Lise podařilo zhubnout krásných 75 kilogramů.

Zdroj: Huffingtonpost.co.uk Zhubla 75 kilogramů, bojuje však s povislou kůží

Jako vzpomínka na obezitu jí však na jejím těle zůstala nevzhledná povislá kůže, která jí způsobuje bolestivé tření a kvůli níž stále trpí bolestmi zad. Lisa tak musí v současnosti nosit kompresní oblečení, které jí od jejího problému alespoň trochu uleví.

V současnosti tato mladá žena šetří peníze na chirurgický zákrok, prostřednictvím kterého jí lékaři odstraní všechnu přebytečnou kůži. „Doufám, že po tomto zákroku si budu moct konečně svého života užívat naplno,“ uzavírá Lisa, která si zpětně vyčítá svůj nezdravý životní styl.

Autor:
Publikováno: 21. 2. 2020 11:29 Nahlásit obsah