Kanaďanka Sarah Nicole Landry zhubla po porodu 50 kilogramů: Na Instagramu ukazuje, jak vypadá tělo skutečné ženy

Kanaďanka Sarah Nicole Landry zhubla po porodu 50 kilogramů: Na Instagramu ukazuje, jak vypadá tělo skutečné ženy Zdroj: Instagram.com @thebirdspapaya

Ženské tělo se po dětech radikálně mění. I když se dostanete po porodu na svoji původní váhu, často už nebudete taková jako dřív. Pokožka maminek ztrácí na elasticitě, častěji se na ní objevují strie i celulitida. Tuto skutečnost na Instagramu názorně demonstruje kanadská maminka Sarah Nicole Landry, která se nebojí ukázat ani ve spodním prádle.

Po porodu jí zůstala převislá kůže, celulitida i strie

Trojnásobná kanadská maminka Sarah Nicole Landry nemá problém jít se svou kůží na trh. A to doslova. Tato mladá žena zhubla od svého posledního porodu neuvěřitelných 50 kilogramů. Prošla si opravdu trnitou cestou, kterou krok za krokem dokumentovala online. Navzdory svému snažení jí ovšem na bříšku zůstala přebytečná kůže, má celulitidu a strie.

Jak vypadá ženské tělo po porodu i radikálním hubnutí Sarah předvádí na svém Instagramu, kde má více než 940 tisíc sledujících. Ač ji spousta lidí za její odvahu obdivuje, od řady dalších si už několikrát vysloužila hrubé komentáře o tom, že vystavovat se veřejně s nedokonalým tělem ve spodním prádle je krajně nevhodné.

Trojnásobnou maminku kritizují ženy i muži

Jak tato trojnásobná maminka přiznává, od mužů pravidelně dostává nevhodné sexistické komentáře i zprávy. Nedokonalosti jejího těla, které se nebojí veřejně vystavit, však často paradoxně kritizují také ženy.

„Je velká škoda, že se to děje i v roce 2020 a že neumíme přijímat lidské tělo takové, jaké ve skutečnosti je. Na druhou stranu mi některé ženy psaly, že podobnou zkušenost s nenávistnými komentáři jako já zažily, když na sociální síti zveřejnily třeba fotku těhotenského bříška nebo fotku při kojení,“ popisuje Sarah Nicole Landry, která se podle svých slov snaží zvedat sebevědomí i dalším ženám, které se už staly matkami. Kila navíc, vytahaná kůže, strie nebo celulitida jsou po porodu zcela normální věcí, za kterou by se podle Sarah ostatní ženy neměly stydět ani kvůli tomu své tělo před ostatními skrývat.

Provokace, nebo hlubší smysl?

Tato žena chce demonstrovat nejen skutečnost, jak se ženské tělo po porodu nebo po radikálním hubnutí mění. Když se fotka ženy s vytahaným bříškem, celulitidou a striemi veřejně objeví například na Instagramu, stojí podle Sarah Nicole Landry za zamyšlení, jak na ni někteří muži, ale i ženy negativně reagují.

Někteří lidé však zaujímají postoj, že Sarah Nicole Landry svými fotkami na Instagramu vyloženě provokuje, a že si za svůj přístup negativní, ale i sexistické komentáře přeci jenom zaslouží. Co si o jejích fotkách myslíte vy? Mají hlubší smysl, nebo jde vyloženě o provokaci a zviditelnění se?

Autor:
Publikováno: 13. 2. 2020 09:43 Nahlásit obsah