Kategorie Jidáše

Článek
Co se vaří na Škaredou středu? Připravte si škaredé jídlo
Co se vaří na Škaredou středu? Připravte si škaredé jídlo Škaredá středa je čtvrtým dnem pašijového týdne před Velikonocemi. Jak už její název napovídá, jde o škaredý den, neboť si křesťané připomínají Jidášovu zradu. Zajímá vás, co se vaří na Škaredou středu? Připravte si škaredé jídlo, které vypadá nevzhledně a nepovedeně. Máme pro vás několik receptů.
Článek
Recept na jidáše: Kdy se toto velikonoční pečivo peče, jak se plete a čím se potírá
Recept na jidáše: Kdy se toto velikonoční pečivo peče, jak se plete a čím se potírá Jidáše neboli jidášky patří k tradičnímu sladkému velikonočnímu pečivu. Chcete si je letos upéct také? Máme pro vás recept na nejlepší jidáše. Také vám dáme tipy, jak toto kynuté pečivo uplést, čím jej potřít a jak dlouho jej péct.
Článek
Kdy co péct na Velikonoce: Jidáše na Škaredou středu či Zelený čtvrtek, mazanec a beránka pak na Bílou sobotu
Kdy co péct na Velikonoce: Jidáše na Škaredou středu či Zelený čtvrtek, mazanec a beránka pak na Bílou sobotu Zajímá vás, kdy péct jidáše a kdy se pustit do pečení mazance a velikonočního beránka? Naši předkové dbali na to, aby o Velikonocích probíhala příprava tohoto sladkého pečiva podle tradic. Jidáše, mazanec i velikonoční beránek se proto vždy pekly v jeden určitý den.
Článek
Modré pondělí, Šedivé úterý a Škaredá středa: Co v tyto dny dělat a nedělat
Modré pondělí, Šedivé úterý a Škaredá středa: Co v tyto dny dělat a nedělat Víte, co dělat na Modré pondělí, Šedivé úterý a Škaredou středu? Projděte si s námi velikonoční pověry a tradice den po dni. Zjistíte tak například, kdy byste měli doma vymetat pavučiny a umývat okna a který den byste se rozhodně neměli mračit na ostatní.