Avokádo je skvělé i ke kosmetickým účelům: Vyrobte z něj krém na holení nebo pleťovou masku

Avokádo je skvělé i ke kosmetickým účelům: Vyrobte z něj krém na holení nebo pleťovou masku Zdroj: Shutterstock.com

V našich končinách je avokádo velmi podceňovaným ovocem, které má ovšem širokou škálu použití. Nemusíte si z něj připravovat jenom dobroty, avokádo vám poslouží také při péči o tělo. Díky svému složení totiž skvěle nahradí i drahé kosmetické přípravky! Vyrobte si z avokáda třeba holicí krém a dejte díky němu sbohem striím či popraskaným rtům.

Krém na holení z avokáda

Gel nebo pěna na holení, které si nanášíme na své tělo, obsahují celou řadu chemikálií. Pokud chcete svou pokožku zbavit nejen přebytečných chloupků, ale zároveň ji vyživit a zvláčnit, použijte k tomu právě avokádo obsahující cenné vitamíny A a E.

Jak na to? Potřebujete jedno opravdu zralé avokádo, které oloupejte a odstraňte z něj pecku. Dužinu následně do hladka rozmělněte v misce vidličkou tak, abyste dosáhla krémové konzistence. Tuto hmotu nanášejte na svou kůži podobně jako krém na holení. Pokud jste ji všechnu nespotřebovala, můžete ji pro další použití uschovat v chladničce.

Zdroj: Shutterstock.com

Avokádová maska pro mladistvější vzhled pleti

Avokádo je jedinečné tím, že obsahuje výrazné množství niacinu (neboli vitamínu B3) a vitamínu E, což z tohoto druhu ovoce dělá přímo jedinečný elixír k omlazení pleti. Pokud si tedy chcete zachovat mladistvý vzhled pokožky svého obličeje, měla byste si jednou týdně dopřát právě avokádovou masku.

Jak na to? Rozmělněnou dužinu z jednoho zralého avokáda smíchejte s dvěma polévkovými lžícemi ovesných vloček a jednou polévkovou lžicí medu. Tuto směs rovnoměrně naneste na svůj obličej a nechte působit 10 až 15 minut. Poté opláchněte vlažnou vodou.

Avokádem proti suchým a popraskaným rtům

Kterou z nás by netrápily suché a popraskané rty? Řešením je opět avokádo, které obsahuje kyselinu olejovou, díky níž budou vaše rty opět vláčné a v plné kondici.

Jak na to? Dužinu z jedné poloviny zralého avokáda důkladně umíchejte do hladka s jednou kávovou lžičkou olivového oleje. Tuto směs naneste rovnoměrně na své rty a nechte působit zhruba půl hodiny. Opakujte dvakrát týdně.

Avokádo zatočí i s kruhy a váčky pod očima

Avokádo je vynikajícím lékem také pro oční oblast, neboť dokáže minimalizovat váčky i tmavé kruhy pod očima. A to hlavně díky vitamínům A, D, E a B3, které obsahuje.

Jak na to? Vložte do mixéru nakrájenou dužinu z poloviny zralého avokády a poloviny salátové okurky. Tuto směs následně dejte alespoň na jednu hodinu do chladničky, pak ji rovnoměrně aplikujte na oční oblast. Nechte působit 25 minut a pak smyjte. Tento postup opakujte ideálně každé ráno.

Zdroj: Instagram.com

Vlasová maska z avokáda: Pro krásnou, lesklou a poddajnou hřívu

Toužíte po lesklých, poddajných a hebkých vlasech, které budou vaší ozdobou? Potom si zkuste vyrobit z avokáda vlasovou masku. Jelikož avokádo obsahuje celou řadu vitamínů a mastných kyselin, prokáže vašim vlasům obrovskou službu.

Jak na to? Z dužiny jednoho zralého avokáda a dvou polévkových lžic mandlového oleje (můžete použít i olivový nebo kokosový olej) vytvořte hladkou směs, kterou vmasírujte ke kořínkům vlasům. Poté tuto masku rovnoměrně aplikujte i na celou délku vlasů. Nechte působit 30 minut a pak opláchněte teplou vodou. Opakujte 2krát až 3krát týdně.

Avokádový krém proti striím

Pokud vás na hýždích, bocích, bříšku či pažích trápí nevzhledné strie, můžete tyto drobné prasklinky na kůži eliminovat domácím avokádovým krémem. Na stav pokožky budou blahodárně působit především vitamíny C a E, kterých v sobě toto ovoce obsahuje opravdu velké množství.

Jak na to? Rozmělněnou dužinu z jednoho zralého avokáda smíchejte s dvěma polévkovými lžícemi mandlového oleje (můžete použít i jiný rostlinný olej). Tímto speciálním krémem mažte a důkladně promasírujte všechna postižená místa. Krém nechte zhruba 45 minut působit a pak jej opláchněte vlažnou vodou. Opakujte 2krát až 3krát týdně.

Autor:
Publikováno: 14. 1. 2019 13:00 Nahlásit obsah