Deodorant na obličej proti pocení: Kosmetický trik influencerek, který nezkoušejte ani v největším horku

Deodorant na obličej proti pocení: Kosmetický trik influencerek, který nezkoušejte ani v největším horku Zdroj: Shutterstock

Co proti pocení obličeje v létě? Jestliže hledáte rady a tipy, co vám pomůže, rozhodně se vyhněte jednomu “osvědčenému” triku, který propagují některé influencerky. Ty totiž ostatním ženám a dívkám radí, aby proti pocení nanášely na svůj obličej ještě před použitím make-upu deodorant. Proč je to tak špatně?

I během horkých letních dnů chceme vypadat dokonale, upraveně a svěže. Když rtuť na teploměru stoupne na tropickou třicítku, řada z nás se potýká s pocením obličeje. Co na pocení obličeje zabírá? Rozhodně nezkoušejte klasický deodorant, který si běžně dáváte do podpaží, riskujete tím totiž zdravotní problémy.

Řada influencerek však ženám a dívkám radí, aby si po použití pleťového krému na své čelo, tváře, nos, bradu a nadretní jamku rozetřely deodorant podobným způsobem, jako kdyby používaly primer. Podle jejich rad by měl klasicky následovat make-up a pudr.

Bohužel tento kosmetický trik proti pocení v obličeji není pro každou ženu. Může totiž s sebou nést nepříjemné vedlejší účinky.

“Používání antiperspirantu nebo deodorantu na obličej může vést k podráždění kůže, alergickým reakcím i vzniku pupínků,” vysvětlila pro Seventeen.com kožní lékařka Christine Choi Kim z americké Kalifornie.

Zdroj: Shutterstock Tato lékařka navíc dodala, že trik s deodorantem na obličeji nemusí vůbec fungovat podle vašich představ. Může se tedy stát, že vás vůbec neochrání před pocením tváře.

“Deodorant totiž maskuje pachy. Naopak antiperspiranty zabraňují pocení… V létě raději používejte speciální kosmetické přípravky, které jsou navrženy tak, aby udržely váš obličej matný a bez lesku,” doporučila americká dermatoložka.

Zdroj: Seventeen.com, Femm.interez.sk, Instagram.com

Autor:
Publikováno: 28. 7. 2023 09:24 Nahlásit obsah