TikToková výzva Blackout Challenge má v Česku první oběť. V Jičíně se uškrtil 11letý chlapec

TikToková výzva Blackout Challenge má v Česku první oběť. V Jičíně se uškrtil 11letý chlapec Zdroj: Shutterstock

Sociální sítí TikTok se šíří nebezpečná výzva Blackout Challenge, která si po celém světě vyžádala životy již několika náctiletých. Bohužel tato výzva má první oběť i v Česku. V Jičíně se 16. února na základě výzvy Blackout Challenge škrtil 11letý chlapec. V bezvědomí jej našla jeho sestra, chlapce se bohužel zdravotníkům nepodařilo zachránit.

V Jičíně v severovýchodních Čechách se 16. února 2023 odehrála velká tragédie. 11letý žák základní školy se zapojil do TikTokové výzvy Blackout Challenge, při které zkoušel, jak dlouho se vydrží škrtit. 

Chlapec se dle informací iDNES.cz škrtil páskem z bojových sportů. Při tomto škrcení se pravděpodobně natáčel telefonem. Bohužel tato nebezpečná výzva se mu vymkla z kontroly a upadl do bezvědomí.

11letého chlapce našla jeho starší sestra a se zbytkem rodiny okamžitě zalarmovala záchranáře. O život hocha v jičínském Starém Městě následně bojovali zdravotníci z letecké služby. Bohužel neúspěšně, chlapec svůj boj o život prohrál.

Zdroj: Shutterstock TikToková výzva Blackout Challenge je velmi nebezpečná a po celém světě si již vyžádala spoustu dětských životů. Do této smutné statistiky se bohužel nyní zapsal i chlapec z Česka. 

V rámci výzvy Blackout Challenge děti pomocí nejrůznějších škrtidel brání proudění okysličené krve do mozku a zkouší, jak dlouho vydrží. Bohužel neuvědomují si, že si tak mohou velmi snadno navodit bezvědomí nebo smrt.

Z pohledu rodiče i učitele je velmi důležité zajímat se o online svět dětí a diskutovat s nimi o tom, co je bezpečné a co s sebou naopak nese rizika. Zároveň dětem vysvětlit, že to, co vypadá na videu zajímavě a vtipně, může ve skutečnosti ohrozit jejich život a zásadně ovlivnit jejich budoucnost. Nebezpečné challenge se totiž mohou snadno zvrtnout a způsobit dítěti doživotní následky,” upozorňuje portál E-Bezpečí.

Zdroj: iDnes.cz, e-bezpeci.cz
Autor:
Publikováno: 16. 3. 2023 13:44 Nahlásit obsah