Nejčastější chyby, kterými si ničíte vlasy: Spíte s mokrou hlavou nebo nosíte culík

Nejčastější chyby, kterými si ničíte vlasy: Spíte s mokrou hlavou nebo nosíte culík Zdroj: Freepik

Vlasy jsou korunou ženské krásy. Snažíte se co nejvíc pečovat o svou hřívu, a přesto jsou vaše vlasy suché, lámavé, a navíc vám nadměrně vypadávají? Možná, že se nevědomky dopouštíte několika chyb, kterými si ničíte své vlasy. Prozradíme vám, o které chyby jde, a řekneme, jak se jim pro příště vyhnout.

Chodíte spát s mokrou hlavou

Tímto zlozvykem se zaděláváte nejen na svědění pokožky hlavy. Pokud budete pravidelně chodit spát s mokrými vlasy, podpoříte tím u sebe tvorbu lupů, lámání a třepení vlasů, a dokonce jejich vypadávání. 

Své vlasy si tedy umývejte ideálně ráno. Jestliže na to nemáte čas a dáváte přednost večernímu mytí vlasů, svou hřívu si před spaním vždy dokonale vysušte kvalitním fénem s ionizérem.

Nosíte příliš často vlasy stažené do culíku

Taky jste po ránu zvyklá vlasy v rychlosti stáhnout do culíku a vyrazit do školy nebo do práce? Jenže, když každý den nosíte své vlasy pevně stažené v gumičce, výrazně tím své hřívě škodíte. 

Vlasy, které musí vydržet celý den pod tlakem, vám mohou začít nadměrně vypadávat. Také tímto způsobem zbytečně dráždíte pokožku hlavy. Culíky proto zkuste nosit pouze jednou za čas. Dejte raději přednost rozpuštěným vlasům nebo sáhněte po čelence. Dobrou alternativou jsou také vlasy zapletené do copu nebo sepnuté skřipcem.

Zdroj: Freepik Myjete si své vlasy každý den

Jakou další nejčastější chybu děláte při péči o své vlasy? Myjete si svou hřívu příliš často. Takové každodenní mytí způsobí, že vaše vlasy budou suché a matné. Nadměrné mytí totiž z vlasů odstraňuje přirozené esenciální oleje, které hřívu udržují zdravou a krásnou. Zajímá vás proto, jak často byste si měla mít vlasy, abyste podpořila jejich zdraví a krásu? Ideálně jednou za dva až tři dny.

Po umytí si své vlasy sušíte froté ručníkem

Sušení pomocí klasického froté ručníku vlasům extrémně škodí. Pohyb hrubé látky po vlasech má za následek jejich lámání, třepení i vypadávání. Čím si tedy ihned po umytí osušit vlasy? Vyzkoušejte čisté bavlněné tričko nebo speciální ručník na vlasy z mikrovlákna. Pokud je to možné, následně nechte své vlasy volně uschnout na vzduchu.

Češete si mokré vlasy bezprostředně po umytí

Mokré vlasy jsou nejen těžší, ale také elastičtější a choulostivější. Když je bezprostředně po umytí učešete hřebenem nebo kartáčem, zbytečně tímto způsobem podpoříte jejich lámání a vypadávání. Své vlasy si raději učešte ještě před tím, než je budete umývat. Díky tomu se po šamponování vyhnete jejich zacuchání. Svou hřívu si následně opět učešte, až bude dokonale suchá. 

Zdroj: Freepik Používáte fény, žehličky na vlasy a kulmy

K obrovským nepřátelům krásných vlasů patří fén, žehlička na vlasy či kulma, které podporují jejich lámání a třepení. Po umytí proto své vlasy raději nechte volně uschnout na vzduchu. Pokud si musíte po umytí svou hřívu fénovat, místo horkého vzduchu zvolte vzduch studený. 

Co se týče kulmy nebo žehličky na vlasy, rozhodně tyto pomůcky nepoužívejte každý den, neboť vysoké teploty mají na vaši hřívu opravdu negativní účinky. Jestliže budete chtít kulmu či žehličku čas od času použít, nejprve si na své vlasy naneste stylingový přípravek, který vaší hřívě zajistí tepelnou ochranu.

Zdroj: Whowhatwear.co.uk, Lofficielusa.com, Thehealthy.com

Autor:
Publikováno: 1. 11. 2021 10:01 Nahlásit obsah