Péče o pleť na podzim: Suchá pleť potřebuje hydrataci a mastná bezchybné čištění

Péče o pleť na podzim: Suchá pleť potřebuje hydrataci a mastná bezchybné čištění Zdroj: Shutterstock.com

Časté přechody z tepla do zimy, chlad, vítr i přetopená místnost se suchým vzduchem. Tomu všemu čelí naše pleť v průběhu podzimních měsíců. Péče o pleť na podzim proto musí být jiná, než tomu bylo v letních měsících. Jak ale na to?

Jistě jste si všimla toho, že se kvalita vaší pleti s příchodem chladných podzimních měsíců výrazně zhoršuje. Abyste se zbavila kožních problémů, se kterými se vlivem proměnlivého počasí a výrazných tepelných přechodů momentálně potýkáte, je třeba začít přistupovat k vaší pleti zcela jinak. Jak byste tedy měla začít pečovat o svou suchou, mastnou či citlivou pleť?

Suchá pleť si na podzim zaslouží extrémní hydrataci

Příchod podzimu suché pleti rozhodně nesvědčí. Z důvodu chladu, větru či pobytu v přetopených místnostech je vysušená a má sklony k šupinatění i k nepříjemnému pnutí. Jelikož suchá pokožka v sobě nedokáže přirozeným způsobem udržet dostatečnou vláhu, musíte jí k tomu dopomoci.

Zdroj: Shutterstock.com O suchou pleť proto poctivě každé ráno a večer pečujte opravdu kvalitním denním a nočním hydratačním krémem bez parfemace a zbytečných éček, který dokáže posílit lipidovou kožní bariéru vašeho obličeje. Pokud budete delší dobu venku a vaše pleť tak bude vystavena extrémnímu chladu či prudkému větru, namažte se před tím mastnějším krémem s obsahem rostlinných přísad. A to především bambuckého másla, jojobového oleje nebo arganového oleje. Zabráníte tím nadbytečné ztrátě vlhkosti. Pokožku svého obličeje však hydratujte nejen zvenčí, ale také zevnitř. Každý den proto vypijte ideálně dva litry čisté neperlivé vody.

Tip: Své suché pleti dopřejte jednou týdně také domácí hydratační masku. Připravte si například hydratační masku z 1 lžíce řeckého jogurtu, 2 lžic olivového oleje, 2 lžic medu a 3 lžic ovesných vloček. Tuto masku naneste rovnoměrně na svou tvář, nechte působit 15 minut a pak smyjte vlažnou vodou. Poté na svůj obličej naneste běžný hydratační krém.

Mastná pleť potřebuje dokonalé odlíčení a speciální kosmetiku

Ať už je vám 18 nebo 35 let a máte mastnou pleť, s příchodem podzimu se váš obličej nejen více leskne, ale vytvářejí se na něm častěji i černé tečky, červené pupínky i bolestivé vřídky. Nejdůležitější pro vás proto je důkladné čištění pleti opravdu kvalitní kosmetikou. Dvakrát týdně je pro vás vhodný také jemný peeling obličeje.

Svou mastnou pleť si přitom ošetřujte kvalitní kosmetikou, která je přímo určená pro problematickou pleť a která má navíc antibakteriální a protizánětlivé účinky. Rozhodně nepoužívejte obyčejné pleťové krémy, které nedokážou upravovat činnost mazových žláz.

Zdroj: Shutterstock.com

Citlivá pleť potřebuje protizánětlivou kosmetiku se zklidňujícími složkami

Máte citlivou pleť, která má sklony k zarudnutí? Zvlášť na podzim se vaše pleť začne nepěkně ozývat a v průběhu zimních měsíců se vaše problémy ještě prohloubí. Na citlivou pleť neblaze působí především časté přechody z tepla do zimy a zpět, které mají na svědomí zhoršené prokrvování kůže. Při nesprávné péči citlivá pleť červená a je náchylná ke vzniku červených žilek a drobných pupínků.

Jak se tedy o citlivou pleť na podzim starat? Začněte používat výhradně kosmetiku určenou pro citlivou pleť, která vykazuje protizánětlivé účinky a která v sobě obsahuje zklidňující složky. Vhodná je pro vás zvláště dermokosmetika, která je běžně k dostání v lékárnách.

Máte-li citlivou pleť se sklony k zarudnutí, je pro vás na podzim podstatná také změna jídelníčku. Vyhýbejte se příliš slaným a nadměrně kořeněným pokrmům, tabu by pro vás měl být také alkohol. Do svého jídelníčku naopak zařaďte vyšší podíl ovoce a zeleniny.

Autor:
Publikováno: 7. 11. 2019 10:25 Nahlásit obsah