Připravte své vlasy na léto již nyní: Nechte si zastřihnout konečky a svou hřívu dostatečně hydratujte

Připravte své vlasy na léto již nyní: Nechte si zastřihnout konečky a svou hřívu dostatečně hydratujte Zdroj: Shutterstock.com

Letní měsíce představují pro naše vlasy obrovskou zátěž. Kvalitu naší hřívy ovlivňují vysoké teploty a také intenzivní sluneční záření. Chcete-li své vlasy chránit před poškozením, začněte s tím již nyní. Přinášíme vám několik tipů, jak připravit vlasy na léto. Díky nim budou vaše lokny ve velmi dobré kondici a budou tak lépe čelit letnímu počasí.

Chraňte své vlasy před nadměrným poškozením během letních měsíců

Na léto se všichni těšíme. Navzdory všem pozitivům jde ale o období, během kterého kvůli ostrému sluníčku, suchému vzduchu a vysokým teplotám dostávají naše vlasy pořádně zabrat. Bez příkladné péče může dojít k jejich výraznému poškození.

Aby vaše hříva v létě nekrepatěla, nelámala se a netřepila, nebyla matná a jako bez života, již nyní začněte s příkladnou péčí. Pomozte tedy svým vlasům už teď, aby se připravily na následující letní sezonu. Co tedy dělat?

Zajděte si ke kadeřnici na zastřihnutí konečků i na melír

V prvé řadě si zajděte ke své kadeřnici na zastřižení konečků. Vaše vlasy tak budou na léto v lepší kondici, díky čemuž se snadněji vypořádají se slunečním žárem i vysokými teplotami. Abyste v létě vypadala opravdu přirozeně, nechte si od své kadeřnice poradit, zda je pro typ vašich vlasů vhodná také konkrétní prosvětlující technika. Vaší hřívě může slušet například jemný melír nebo ombré.

Zdroj: Shutterstock.com Hydratujte, hydratujte, hydratujte

Nechcete mít suché a lámavé vlasy? V tom případě je pravidelně hydratujte. Před každým mytím jim dopřejte alespoň půlhodinovou hydratační masku z kokosového nebo olivového oleje. Následně svou hřívu umyjte svým běžným šamponem.

Tip: Jednou týdně svým vlasům dopřejte také zábal z majonézy, který je celkově vyživí a zregeneruje. Tento zábal vrací vlasům jejich původní sílu, tudíž je vhodný zejména pro poškozenou hřívu. 

Vtírejte do vlasů olejíčky

Speciální olejíčky, které si nanesete do vlasů, umí doslova zázraky. Do délek vlasů a na konečky si naneste arganový nebo makadamiový olej. Nemusíte se bát toho, že by byla vaše hříva mastná. Tyto rostlinné olejíčky brání vysušování a krepatění, vaše vlasy tak díky nim budou hydratované a zářivě lesklé. 

Zdroj: Shutterstock.com Omezte na minimum tepelný styling

Pokud je to možné, začněte se před létem vyhýbat používání žehliček na vlasy, kulem i fénů, které narušují strukturu vlasů a zbytečně také vaši hřívu vysušují. Vsaďte raději na přirozenost. Nechte své vlasy volně uschnout a klidně jim ponechte rozcuchaný vzhled. 

Tip: Jestli se ale takové žehličky na vlasy nedokážete vzdát, před samotným žehlením na svou hřívu naneste alespoň speciální ochranný sprej proti teplu.

Zaměřte se na svůj jídelníček a pitný režim

Aby byly vaše vlasy krásné a zdravé, měla byste se také správně stravovat. Vlasům prospívají potraviny s vysokým obsahem bílkovin, jako je maso, mléčné výrobky, vejce nebo luštěniny. Své hřívě dodejte také potřebný koktejl minerálních látek, zejména zinku, mědi nebo selenu, které najdete v ořeších a semínkách. Pro dokonale hydratovanou hřívu je důležitý i pravidelný pitný režim. V průběhu dne proto vypijte 1,5 až 2 litry čisté neperlivé vody.

Autor:
Publikováno: 28. 5. 2020 10:44 Nahlásit obsah