Zelený, červený, růžový či bílý jíl: K čemu jsou tyto pleťové jíly dobré a jak je používat?

Zelený, červený, růžový či bílý jíl: K čemu jsou tyto pleťové jíly dobré a jak je používat? Zdroj: Shutterstock.com

Pleťové jíly dělají obrovskou službu pokožce obličeje. Ať už máte mastnou pleť se sklonem k akné, nebo citlivou či suchou pleť, léčivé jíly vám pomohou při kožních problémech a vaši tvář také dokonale vyčistí. Měla byste ale vědět, který druh pleťového jílu pro sebe vybrat a jak přesně jej používat.

Vyberte si mezi pleťovými jíly ten svůj

Pleťové jíly se v péči o tělesnou krásu používají už od dávného Starověku. Velmi oblíbené byly především v Egyptě, kde si ženy prostřednictvím přírodních jílů uchovávaly své mládí a krásu. Pleťové jíly mají své nezastupitelné místo také v dnešním kosmetickém odvětví. Před tím, než je sama na sobě použijete, byste ale měla mezi sebou umět rozlišovat jednotlivé druhy jílů. Ne každý je totiž vhodný pro váš typ pleti. Hodí se tedy pro vás zelený, bílý, červený, nebo růžový jíl?

Zelený jíl: Pro mastnou a aknózní pleť

Máte mastnou pleť nebo problémy s akné? V tom případě je pro vás tím pravým zelený jíl, který dvakrát do týdne používejte jako pleťovou masku. Tento jíl velmi vysušuje a omezuje funkci mazových žláz, a tak je výborným prostředkem v boji proti akné. Příjemným benefitem je také fakt, že zelený jíl zpomaluje stárnutí kůže a tvorbu vrásek, zmenšuje otoky pod očima a dodává pleti na elasticitě.

Zdroj: Shutterstock.com

Růžový jíl: Pro zralou a citlivou pleť

Tento druh pleťového jílu je vhodný pro všechny typy pleti. Obzvlášť příznivě působí na unavenou nebo stárnoucí pokožku. Sáhněte po něm i tehdy, máte-li citlivou pokožku se sklonem k červenání. Když si růžový jíl nanesete na tvář ve formě pleťové masky, dodáte pokožce svého obličeje cenný koktejl minerální látek. Právě díky nim má jemný růžový jíl revitalizační, zvláčňující, zklidňující, tonizační i čisticí vlastnosti.

Červený jíl: Pro normální pleť

Pokud máte normální pleť, tou nejlepší volbou je pro vás červený jíl. Tento pleťový jíl, s vysokým obsahem oxidů železa a draslíku, však využijete i tehdy, je-li vaše pleť citlivá nebo má sklony k akné. Červený jíl navrací pokožce pružnost a mladistvost, a navíc ji viditelně projasní. Umí z ní také vstřebat nahromaděné toxiny, vyniká tedy dobrou čisticí funkcí.

Zdroj: Shutterstock.com

Bílý jíl: Pro citlivou a suchou pleť

Bílý jíl je známý svými hypoalergenními vlastnostmi. Proto je vhodným kosmetickým přípravkem zejména pro citlivou a suchou pokožku. Tento pleťový jíl kůži vašeho obličeje vyčistí, ale zároveň hydratuje. Má protizánětlivé a antibakteriální účinky, díky svému složení se bude k vaší pleti chovat velmi šetrně.

Jak pleťové jíly používat?

Pleťové jíly běžně seženete ve formě pastovitého krému nebo prášku. Použití jílu jako pastovitého krému je velmi jednoduché. Ale jak na pleťový jíl ve formě prášku? Z práškového jílu, který byl přirozeně vysušený na slunci a následně rozmělněný, si vyrobíte pleťovou masku pouhým smícháním s vodou. Sušený pleťový jíl a vodu míchejte ideálně v poměru 2:1. Musí vám vzniknout hladký pastovitý krém. Pokud je jílovitá pasta příliš tuhá, vmíchejte do ní ještě několik kapek vody.

Připravenou masku z pleťového jílu si naneste na tvář a nechte působit 10 až 15 minut. Poté si pleťový jíl z tváře smyjte vlažnou vodou. Na závěr na svůj obličej použijte svůj oblíbený denní či noční pleťový krém.

Autor:
Publikováno: 14. 10. 2019 10:00 Nahlásit obsah