Kategorie Kvíz

Článek
Vidíte modrou, nebo zelenou barvu? Svou odpovědí zjistíte, jak vám funguje mozek
Vidíte modrou, nebo zelenou barvu? Svou odpovědí zjistíte, jak vám funguje mozek Myslíte si, že barva na obrázku je modrá, nebo zelená? Právě tuto otázku položila jednomu tisíci účastníků experimentu britská společnost Optical Express, která chtěla zjistit, jak se u lidí liší vnímání barev. Výsledek experimentu vás velmi překvapí.
Článek
Najdete na fotce schovanou kočku? Tato optická hádanka vám dá pěkně zabrat
Najdete na fotce schovanou kočku? Tato optická hádanka vám dá pěkně zabrat Podívejte se na fotku obývací stěny a procvičte si své mozkové závity. Co je vaším úkolem? Najít na fotce schovanou kočku. Pokud patříte k chovatelům těchto čtyřnohých stvoření a víte, co mají kočky rády, bude to pro vás jistě hračka. Jestliže jsou pro vás kočky španělskou vesnicí, řešení této optické hádanky vám naopak zabere dlouhé minuty.
Článek
Na první pohled je to jednoduchá hádanka. Je však těžší, než se zdá
Na první pohled je to jednoduchá hádanka. Je však těžší, než se zdá V dnešní uspěchané době, kdy máme starostí až nad hlavu, určitě najdete chvilku času přijít na jiné myšlenky a zaměstnat mozek touto matematickou hádankou. Pokud to zvládnete, můžete být na sebe pyšní!
Článek
Tuto hádanku vyřeší správně jenom 1 % lidí: Víte, ve které sklenici je nejvíc vody?
Tuto hádanku vyřeší správně jenom 1 % lidí: Víte, ve které sklenici je nejvíc vody? Lámete si rádi mozkové závity? Potom jsme si pro vás připravili opravdu zapeklitou hádanku, která je naprosto jiná, než jste běžně zvyklí. Její řešení je na první pohled velmi jednoduché, ale ukrývá v sobě spoustu záludností. Máte-li za to, že tuhle hádanku vyřešíte levou zadní, směle do toho!
Článek
Test osobnosti: Dívá se na vás tento muž přímo, nebo je zobrazen z profilu?
Test osobnosti: Dívá se na vás tento muž přímo, nebo je zobrazen z profilu? Pozorně se podívejte na tuto fotografii. Podstatné pro vás je, jakým způsobem na první pohled vnímáte zobrazenou tvář muže. Dívá se na vás tento muž přímo, nebo je jeho tvář zobrazena z profilu? V tomto testu neexistuje správná odpověď, odpovězte podle svých pocitů. Dozvíte se o sobě spoustu zajímavých a užitečných věcí.