Mullet aneb střih na Jaromíra Jágra je vlasovým trendem roku 2021. Víte, jak jej nosit?

Mullet aneb střih na Jaromíra Jágra je vlasovým trendem roku 2021. Víte, jak jej nosit? Zdroj: Shutterstock

Ženským vlasovým trendům roku 2021 vládnou nejen ofina, patka, mikádo a vlasy po ramena. Velmi populární je také mullet, v Česku označovaný také jako střih na Jardu Jágra. Víte, jak tento ikonický účes 80. let 20. století nosit?

V době jeho největší slávy jej nosili hlavě muži. Vlasový střih mullet byl celosvětově nejvíce populární v letech 1982 až 1992, kdy razil heslo “vpředu byznys, vzadu zábava”. V průběhu let, když už tento účes nebyl tolik in, se dočkal velkého výsměchu. Jenže časy se mění a mullet patří k nejžhavějším vlasovým trendům let 2020 a 2021. A podržte se - u žen.

Mullet je velmi kontroverzním ženským vlasovým střihem. Některým dnešním dívkám a dámám přijde atraktivní, jiné zase odpuzuje. K tomu, abyste mohla tento drzý a zároveň hravý účes nosit, rozhodně potřebujete spoustu odvahy.

Co je pro mullet typické? Krátké zastřižení vlasů nad obličejem a po bocích a ponechání delších vlasů vzadu.

S trendy vlasovým střihem mullet však nemusíte vypadat vyloženě jako Jaromír Jágr před lety. Zkušené kadeřnice si dokážou s tímto účesem pohrát a přetvořit jej ve střízlivější a zároveň modernější verzi.

Nenechte se zmást, v mullet sestřihu můžete vypadat velmi žensky. Tento moderní účes umí perfektně orámovat obličej a podtrhnout jeho krásné rysy. Právě proto si hravý mullet oblíbily nejen běžné ženy, ale i celebrity. Třeba jako Miley Cyrus, Rihanna nebo Scarlett Johansson.

Mullet je neformálním účesem, který může mít spoustu podob. Profesionální hair stylisté si pohrávají s délkou ofiny i zadní části vlasů. V každém případě by měl dnešní moderní mullet působit jako vrstvený účes, v rámci kterého můžete bez jakýchkoliv dalších úprav ukázat své vlasy v přirozené kráse.

Zdroj: Lizbreygel.com

Autor:
Publikováno: 18. 10. 2021 12:00 Nahlásit obsah