Během života se skutečně zamilujeme maximálně třikrát: A to vždy do jiného typu člověka

Během života se skutečně zamilujeme maximálně třikrát: A to vždy do jiného typu člověka Zdroj: Shutterstock.com

Zamilovanost je nádherná věc, která v průběhu času vyprchá. Že je tento pocit v každém vztahu jen počáteční záležitostí, ví snad každý z nás. A věděli jste také, že se v průběhu života skutečně zamilujeme až třikrát? Podle psychologů totiž nemusíme mít pouze jednu osudovou lásku. Můžeme se zamilovat do různých typů lidí, a to z různého důvodu.

Když jsme zamilovaní, cítíme motýlky v břiše a v našem těle probíhá obrovská emocionální bouře. Tyto pocity často ve velkém ovlivňují náš budoucí život a dokud budeme žít, tak na ně budeme vzpomínat s nostalgickým úsměvem (i bez něj). Podle psychologů však skutečnou zamilovanost prožijeme maximálně třikrát za život. Jak uvádí portál Tapoos, každá z našich osudových lásek je jiná a podlehli jsme jí z jiných důvodů.

První láska: Ve školce, ve škole, a hlavně na střední

Vzpomínáte na svou první lásku, kterou jste platonicky milovali ve školce nebo na základce? Psychologové říkají, že nejvíc se do naší paměti zapíše až naše první láska ze střední, se kterou jsme už měli intimní vztah. Intenzita a průběh této lásky nás v životě ovlivní víc, než si myslíme. Má totiž vliv na výběr našich dalších partnerů.

Určitě si zpětně vyčítáte, že jste byli mladí, naivní a nerozvážní a že byste dost věcí udělali jinak. Zkuste se ale vyrovnat s minulostí a vzpomínejte na svou první lásku jako na součást sebe sama.

Zdroj: Shutterstock.com

Druhá zamilovanost: Tvrdá životní lekce, kterou odneseme zlomeným srdcem

Když se zamilujeme po druhé, zpravidla dostaneme od života pořádnou lekci. Druhá láska totiž podle psychologů bývá plná komplikací, protože si vybíráme velmi odlišné partnery, kteří nás paradoxně přitahují. Zbožňujeme jejich vlastnosti, jenže jejich pohled na lásku bývá zcela jiný.

Tvrdá realita vykreslující skutečného partnera se zde střetává s dokonalou láskou, kterou jsme si vysnili. Malovali jsme si vše na růžovo a v průběhu této nezdravé a nevyvážené lásky zjišťujeme, že je vše úplně jinak. Ve vztahu zažíváme bolest, nepochopení a často z jeho konce vycházíme se zlomeným srdcem a s pocitem, že jsme prohráli.

Mnoho z nás na tento typ lásky nezapomene po celý život a bohužel si i následně vybírá podobný typ partnera. I poté však následuje život, který připomíná horskou dráhu.

Zdroj: Shutterstock.com

Láska, kterou nečekáme: Když se Amor trefí na poprvé

Tento typ lásky přijde rychle a nečekaně. Potkáme nového, neznámého člověka a máme pocit, že nám zčistajasna vjel do srdce Amorův šíp. Nedokážeme pochopit, co nás k tomu druhému táhne, ale máme pocit, že se narodil právě pro nás.

Když se s tímto člověkem dáme dohromady, na nic si nehrajeme a jsme sami sebou. Otevíráme se mu jako kniha, ukazujeme své přednosti i nedostatky. Také partner nás přijímá se vším všudy a plně nám důvěřuje. Žijeme v nádherném a láskyplném vztahu, díky kterému doslova kveteme a měníme se k lepšímu. Když tento typ lásky najdeme, často s ní zůstáváme po zbytek života. Máme totiž partnera, který nás miluje stejným způsobem, jako milujeme my jeho.

Nevěřte tomu, že poslední typ zamilovanosti, který přechází v lásku na celý život, najdete jenom v zamilovaných filmech nebo v červené knihovně. Přijde i k vám, když to budete nejmíň čekat.

Autor:
Publikováno: 18. 6. 2019 12:22 Nahlásit obsah