Co muži chtějí ve vztahu: Od svých partnerek očekávají porozumění i svobodu

Co muži chtějí ve vztahu: Od svých partnerek očekávají porozumění i svobodu Zdroj: Shutterstock.com

Pokud chcete žít ve spokojeném a fungujícím vztahu, jistě na něj máte své požadavky, kterých se držíte. Nejen ženy, ale také muži očekávají od svých protějšků víc než tělesnou blízkost. Po čem tedy muži v partnerském vztahu skutečně touží?

Aby vám to stále klapalo a bylo vám vedle sebe dobře, nenechte svůj partnerský vztah nebo manželství stagnovat. Na svém vztahu stále pracujte, jedině tak vás bude vaše partnerské soužití stále naplňovat. Možná byste měla vědět, že i muži mají své touhy a potřeby. V rámci fungujícího vztahu však nejde pouze o tělesnou blízkost. Po čem muži ve vztahu touží ještě víc?

Naslouchejte mu

Každý muž potřebuje ve vztahu komunikaci a porozumění. Potřebuje se vypovídat o tom, jaký měl den, a svěřit se partnerce se svými případnými problémy. Od své partnerky navíc očekává, že jej vyslechne, podpoří a nabídne mu oporu. Muž tedy v prvé řadě touží po milující a podporující partnerce, která při něm bude stát za každých okolností.

Přijměte partnera takového, jaký je

Svého partnera se nikdy nesnažte měnit. Přijměte jej takového, jaký je. Se všemi jeho přednostmi i nedostatky. Muži milují ženy, které je mají rády se vším všudy. Ukažte proto svému partnerovi, že stojíte po jeho boku, právě kvůli tomu, jaký je.

Zdroj: Shutterstock.com Buďte ke svému partnerovi upřímná a otevřená

Muži vyžadují od své partnerky také upřímnost a otevřenost. Nikdy proto před svým partnerem nehrajte divadlo a říkejte mu věci na rovinu. Vzájemná upřímnost do vašeho vztahu přinese také důvěru, která je jedním ze základních pilířů vaší spokojené budoucnosti.

Pečujte o sebe

I když máte děti, chodíte do práce a zároveň se staráte o domácnost, nezapomeňte o sebe pečovat. Muži mají po svém boku rádi upravené ženy, které o sebe dbají. Zanedbaný vzhled rozhodně nepůsobí dobrým dojmem a může způsobit, že kvůli němu přestanete svého partnera přitahovat.

Buďte silnou a samostatnou ženou, kterou muži milují

Snad každý muž chce mít po svém boku silnou ženu, která ví, co od života chce. Touží po ženě, která je schopná se v případě potřeby postarat sama o sebe a není na svém partnerovi příliš závislá - a to jak po citové, tak po finanční stránce.

Zdroj: Shutterstock.com Dopřejte partnerovi svobodu

Muži uvítají, když nemusí každičkou chvíli trávit se svou partnerkou. Ve vztahu, který by je naplňoval, očekávají také určitou dávku svobody. Věnujte se tedy s partnerem věcem, které vás spojují. Mějte ovšem každý vlastní záliby a nějaký čas zkuste trávit každý zvlášť třeba se svými přáteli.

Počítejte s tím, že muži chtějí spokojenou a usměvavou ženu

Když se muž vrátí z práce, rád by doma potkal spokojenou a usměvavou ženu, a ne zamračenou hysterku, která mu bude vyčítat první poslední. Právě úsměv, jiskra v očích a spokojenost ve tváři je ta největší odměna, kterou můžete svému partnerovi dát. Díky tomu ví, že váš vztah má stále smysl a ubírá se tím správným směrem.

Nezapomeňte na náhodné projevy lásky

Muži v harmonickém vztahu netouží pouze po postelových hrátkách. I v průběhu dne svému partnerovi dokazujte, jak moc jej máte ráda. Letmo jej polibte, náhodně pohlaďte nebo jen tak obejměte. Váš partner bude cítit, že k sobě máte stále blízko.

Autor:
Publikováno: 17. 2. 2020 13:27 Nahlásit obsah