Jak poznáte, že je váš vztah u konce? Tyto signály říkají, že se s vámi chce partner rozejít

Jak poznáte, že je váš vztah u konce? Tyto signály říkají, že se s vámi chce partner rozejít Zdroj: Shutterstock

Cítíte, že to mezi vámi poslední dobou příliš neklape? I když jste si myslela, že s partnerem zůstanete do konce života, někdy se zkrátka stává, že vztah vyšumí. Máte za vaši lásku bojovat, nebo se připravit na rozchod? Následujícími signály vám partner podvědomě říká, že je mezi vámi konec. Jak tedy poznáte, že se blíží rozchod?

Partner je příliš zaneprázdněný a nemá na vás čas

Vzhledem k tomu, že o vás partner ztrácí zájem jako o blízkého člověka, je naprosto přirozené, že s vámi začne trávit minimum času. Vymlouvá se na práci nebo své záliby, kdykoliv se máte sejít.

Záleží mu jenom na sobě, nebere na vás žádné ohledy

Pro láskyplný a vyvážený vztah je důležité, aby partneři věnovali zvýšenou pozornost potřebám a přáním toho druhého. Jestli ale váš partner začal sobecky preferovat jenom sám sebe a na vás nebere žádné ohledy, je to důvod k zamyšlení.

Za všechno můžete jenom vy

Jednou z nejčastějších charakteristik partnera, který chce vycouvat ze vztahu, je jeho neustálé obviňování a výčitky. Hledá na vás chyby, obviňuje vás i za to, co jste neudělala. Jste pro něj podvědomě špatná osoba. Váš partner přitom nebere ohledy na vaše pocity ani emoce.

Zdroj: Shutterstock

Nejste pro něj rovnocenným partnerem

Váš partner se k vám chová spíš s despektem, nežli s respektem. Když spolu mluvíte, ponižuje vás, vysmívá se vám, dělá si legraci z toho, co máte ráda, čímž výrazně šlape po vašem sebevědomí. Nemá problém se k vám takto chovat na veřejnosti ani před rodinou. Opravdu chcete toto všechno snášet?

Nevěnuje vám pozornost

Kde jste byla, s kým, co jste dělala, co jste zažila… Vašeho partnera to zkrátka nezajímá, i když mu o svých zážitcích barvitě vyprávíte. A když přijde řeč na budoucnost, raději obrátí hovor jinam nebo si vás vůbec nevšímá.

Upřednostňuje společnost svých přátel

Než aby s vámi trávil večery nebo o víkendu vyrazil na společný výlet, naplánuje si raději aktivity se svými kamarády. Nechce se stýkat ani s okruhem vašich přátel. Odsouvá vás zkrátka na druhou kolej a zatím s vámi udržuje jenom ty nejzákladnější kontakty.

Cítíte se bezcenně

Jestli se k vám partner nechová jako dřív a ve vašem vztahu přibyl výsměch, výčitky, bezohlednost či despekt, je naprosto přirozené, že se cítíte bezcenně. Vaše sebevědomí utrpělo významnou ránu a vy si jako člověk v ničem příliš nevěříte. Otázkou je, jestli chcete stále zůstat ve vztahu, nebo si zachovat svou důstojnost.

Zdroj: Shutterstock

Chybí vám jeho podpora

Spokojení partneři se navzájem podporují, ať už emocionálně, finančně nebo profesně. Jak je to u vás? Máte ve svém partnerovi stále zastání, v tom co děláte? A když přijde problém, můžete se mu vyplakat na rameni?

Omluva je pro něj jenom slovo

Jestli se z omluvy stane prázdné gesto a ztratí svůj skutečný význam, je to špatně. Prázdné omluvy nejsou upřímné a nevycházejí ze srdce. Partnerovi, který se omlouvá jen proto, aby měl od toho druhého takzvaně klid, už na vztahu příliš nezáleží.

Začal vás podvádět

V případě, že jste zjistila, že vás partner podvádí, vztah je u svého konce. I vy, ač jej ještě možná stále milujete, byste si to měla přiznat. Lepší rozchod než pokračování vztahu této nevalné kvality.

Autor:
Publikováno: 9. 10. 2023 16:00 Nahlásit obsah