Jak poznáte, že už svého partnera nemilujete?

Jak poznáte, že už svého partnera nemilujete? Zdroj: Shutterstock

Jste se svým partnerem už nějaký ten pátek? A máte pocit, že láska vyprchala a už jste s ním spíš jenom ze zvyku? Jestli se ztotožníte s většinou z následujících bodů, zkuste se nad vaším vztahem zamyslet a popřípadě s ním něco udělat.

1. Nezajímá vás, jak partner tráví volný čas

Když jste byla do svého partnera zamilovaná, ptala jste se, co dělal každou minutu, když byl bez vás. Teď vám je to vlastně jedno. Vnitřně si tento stav možná vysvětlujete tím, že jste příliš zaneprázdněná a na pokládání těchto otázek nemáte čas. Jestliže se o to, jak váš partner tráví čas, nezajímáte pravidelně, měl by to být varovný prst pro váš vztah.

2. Nejste vůbec žárlivá

Na začátku vztahu jste analyzovala všechny partnerovy expřítelkyně. Teď vám je jedno, když se kolem partnera nachomítne nějaká ta sukně. Na to pozor, pokud je ve vztahu láska, je zcela normální, že by se ve vás měla najít alespoň troška žárlivosti.

Zdroj: Shutterstock

3. Odpovídáte na partnerovy zprávy jednou za čas, nezvedáte mu telefon

Samozřejmě, nejde o to, že jste neustále zaneprázdněná. Pokud nereagujete na partnerovy zprávy ani hovory, i když máte dost volného času, je něco v nepořádku. A když nakonec partnerovi s velkou časovou prolukou pošlete stručnou a chladnou smsku, už je jasné, jak se věci mají.

4. Nechcete s partnerem trávit volný čas, odmítáte kdysi společné koníčky

Odmítáte najednou s partnerem trávit volný čas? Straníte se společných koníčků, které jste s partnerem kdysi tak ráda sdílela? Pokud ano, přemýšlejte nad možnými důvody, proč to tak je.

5. Neplánujete s partnerem budoucnost

Toto je nejnebezpečnější znamení toho, že váš vztah začíná postrádat smysl. Pokud váš současný partner nezapadá do vašich budoucích plánů, je to přinejmenším důvod k diskusi.

Zdroj: Shutterstock

6. Nebavíte se s partnerem o tom, co vás trápí

Váš partner byl pro vás kdysi vrbou, které jste se svěřovala se všemi svými radostmi a starostmi. Teď to tak není a neříkáte mu o tom, co vás trápí. Zamyslete se, proč se mu tímto způsobem vyhýbáte.

7. Nepotřebujete partnerovu pomoc

Když potřebujete s něčím pomoci, už po svém partnerovi nechcete, aby vám podal pomocnou ruku a postaral se o vás. Teď máte pocit, že daný problém zvládnete bez něj a dokonce jeho nabízenou pomoc odmítáte.

8. Nesmějete se partnerovým vtipům

Kdysi bývalo, že jste se smála partnerovým vtipům a jeho legračním historkám z práce. Jak to všechno vlastně vyprchalo? Možná, že jste jenom unavená a vtípky svého partnera nechcete poslouchat, ale v kombinaci s předchozími situacemi by stálo za to, abyste nad svým vztahem zkusili oba popřemýšlet a vymysleli nějaké řešení dobré pro vás oba.

Autor:
Publikováno: 25. 3. 2022 16:30 Nahlásit obsah