Jak s partnerem usínáte: Co to o vašem vztahu vypovídá?

Jak s partnerem usínáte: Co to o vašem vztahu vypovídá? Zdroj: Shutterstock

Napadlo by vás někdy, že to, v jaké poloze usínáte a spíte vedle svého partnera, dokáže o vašem vztahu spoustu věcí vypovědět? Podle britské studie, kterou zveřejnil deník Daily Mail, opravdu velice záleží na tom, jak vedle svého milého uleháte.

Podle této studie je totiž spánek pro naše tělo naprosto přirozená věc, během které se nedokážeme kontrolovat, proto se z něj dá leccos vyčíst. Zde je tedy seznam nejčastějších poloh, ve kterých páry spí. Najdete se tam i vy?

Poloha „Svoboda“

Je to poloha, při níž jste se svým partnerem k sobě zády. To ovšem neznamená, že byste se jakkoliv odcizili. Ve výsledku tato poloha o vás značí, že jste silný pár s dostatkem intimity, proto vám ani nedělá problém usínat bez jakéhokoliv dotyku. Většinou takto spí páry, které se dobře znají a v přítomnosti jeden druhého se cítí dobře a pohodlně.

Poloha „Opatrovatel“

Opět i pří této poloze jste s partnerem k sobě zády, vaše záda se ovšem dotýkají. Často to bývá oblíbená poloha zamilovaných, kteří spolu ještě nejsou příliš dlouho. Nechtějí k sobě spát tváří v tvář, přesto se chtějí dotýkat a cítit jeden druhého, což značí, že se mají opravdu rádi a je jim spolu dobře.

Zdroj: Shutterstock

Poloha „Lžíce“

Je to klasická poloha, kdy muž objímá ženu zezadu a její zadeček má v klíně. V tomto případě se žena může cítit u svého partnera bezpečně. Je to typická poloha pro čerstvě zamilované nebo pro páry, které spolu teprve začínají žít.

Poloha „Polštářový jazyk“

Poloha, kdy k sobě partneři leží obličeji velmi blízko, avšak bez jakéhokoliv dotyku, se přímo nabízí k tomu, aby si dlouho do noci mohli společně povídat, dokud neusnou.

Poloha „Milenecký uzel“

Při této poloze partneři většinou jen usínají, protože strávit celou noc v silném objetí s propletenýma rukama a nohama by jistě nebylo zcela pohodlné. Proto v této poloze vydrží pár desítek minut a poté se každý z nich uvelebí do své oblíbené polohy bez toho druhého. Značí to však vášnivou intimitu, opravdovou lásku a také nezávislost.

Poloha „Milenci“

Popis této polohy je naprosto stejný jako u předchozí, ovšem s tím rozdílem, že partneři takto spí celou noc. O jejich vztahu to vypovídá jedno – jsou na sobě závislí a nedokážou být ani na chvíli bez sebe.

Zdroj: Shutterstock

Poloha „Romantik“

V této poloze již určitě každá z nás někdy ležela. Jde o polohu, při níž máte hlavu a paže položené na partnerově hrudi a on vás při ní může jemně hladit. Je to také častá poloha partnerů po vášnivém milování.

Poloha „Superžena“ či „Supermuž“

Jde o polohu, kdy žena či muž leží přes celou postel s roztaženýma rukama a nohama do tvaru hvězdy a jejich partner se krčí na krajíčku postele. Ať už je to muž nebo žena, kdo se takto rozvaluje, jde o silnou osobnost, která ráda ve vztahu přebírá iniciativu, což se jejich drahé polovičce zamlouvá.

Autor:
Publikováno: 20. 1. 2022 16:55 Nahlásit obsah