Máte plnovous? Tento fyzický rys je pro nás ženy tím nejpřitažlivějším

Máte plnovous? Tento fyzický rys je pro nás ženy tím nejpřitažlivějším Zdroj: Shutterstock

Stejně tak, jako se některým mužům líbí spíše blondýny, jiným brunetky, štíhlé nebo plnější, tak i ženy mají své vysněné muže s velkým “M”. Pokud chcete vědět, jaké mužné typy nejvíce přitahují nás ženy, tak tady je odpověď!

Vyhrávají jednoznačně zarostlí

Podle nedávné studie, která byla publikována v magazínu Journal of Evolutionary Biology ženy nejvíce přitahují zarostlí vousatí pánové. Zdá se, že hladce oholení muži už nejsou v kurzu, protože průzkumu se zúčastnilo celkem 8 520 žen a výsledek byl jednoznačný. Pánové byli rozděleni do dvou skupin, jedna s hladce oholenou tváří, druhá zarostlá. Ani se tomu nechce věřit, ale opravdu téměř 99 % žen vybralo tu druhou skupinu.

Zdroj: Shutterstock Proč byl výsledek takový, se pokusili vědci vysvětlit -  údajně muži s vousy či strništěm jsou pro dlouhodobější vztah vhodnější, zračí se v nich vyzrálost, rozhodnost a dominance. To nás ženy podvědomě přitahuje. Potřebujeme vedle sebe někoho, kdo nás i rodinu zabezpečí a za každé situace ochrání.

Tak pánové, pokud se každý den holíte, vyzkoušejte na pár dní odložit vaše holicí strojky a dejte přednost vousům. Budete pro ženy atraktivnější a žádanější.

Autor:
Publikováno: 22. 11. 2021 07:27 Nahlásit obsah