Mladý pár šokoval na Facebooku statusem, že nikdy nebude mít vlastní dítě. Muž totiž podstoupil vasektomii

Mladý pár šokoval na Facebooku statusem, že nikdy nebude mít vlastní dítě. Muž totiž podstoupil vasektomii Zdroj: Shutterstock.com

Na sociálních sítích zamilovaní partneři dávají druhým vědět, že se zasnoubili, vzali se nebo se jim narodilo miminko. To kolumbijští partneři Nathalie Guzmanová a Andrés Flu šokovali na Facebooku jiným statusem. Sdíleli zde fotku z kliniky, kde Andrés dobrovolně podstoupil vasektomii. Co je k tomu vedlo a proč nikdy nechtějí mít společné dítě?

Nathalie Guzmanová a Andrés Flu rozpoutali na Facebooku obrovskou debatu poté, co na tuto sociální síť nasdíleli šokující fotku z kliniky. Čím je tato fotka tak pobuřující? Oba dva na ní drží potvrzení o tom, že Andrés dobrovolně podstoupil vasektomii. Pod fotku ještě připsali: „Chtěli bychom se s vámi podělit o radostnou událost. Nikdy z nás nebudou rodiče.“

Zdroj: Mirror.co.uk Prostřednictvím Facebooku kolumbijská dvojice oznámila své závažné životní rozhodnutí nejen svým přátelům, ale také své rodině. Proč se ale rozhodli, že nikdy nebudou mít děti? Protože prý nechtějí znečišťovat svět. Podle nich je mnohem důležitější přispívat k ochraně planety Země, která je velmi přelidněná a zničená.

„Je pro nás přijatelný svět, ve kterém si budeme kupovat hračky jenom sami pro sebe, cestovat bez omezení a chodit po domě nazí. To ale není hlavní důvod našeho rozhodnutí. Chceme hlavně přispět k zachování naší planety Země. Nepřivedeme na svět zkrátka dalšího člověka, který by ji kontaminoval,“ uvedla dvojice ve společném facebookovém prohlášení.

Zdroj: Mirror.co.uk Nathaliin a Andrésův příspěvek vycházející ze společenského aktivismu okamžitě vyvolal obrovskou debatu nejen mezi rodinou a přáteli, začal se jako lavina šířit i napříč sociálními sítěmi. Zatímco někteří rozhodnutí mladého páru odsuzují, najdou se  tací, kteří se s nimi vezou na stejné vlně, plně dvojici chápou a berou to jako šlechetné gesto vůči planetě Zemi.

Většina lidí však považuje jejich životních krok jako nesprávný a sobecký. „Jak můžete děti přirovnávat ke kontaminaci? Kdyby se vaši rodiče rozhodli stejně jako vy, taky by se vám to nelíbilo. Děti nejsou chybou, ale požehnáním,“ vytýkají Andrésovi a Nathalii jejich odpůrci.

Co na životní přístup tohoto mladého páru říkáte vy? Je opravdu rozumné dobrovolně se vzdát možnosti mít vlastní dítě?

Autor:
Publikováno: 25. 2. 2019 10:00 Nahlásit obsah