Proč nespěchat do manželství? Nevyřešíte tím partnerské problémy ani samotu

Proč nespěchat do manželství? Nevyřešíte tím partnerské problémy ani samotu Zdroj: Shutterstock.com

Ženy jsou velké romantičky. Když se zamilují, už po pár týdnech vztahu slyší zvonit svatební zvony. Jenže manželství je záležitost na celý život. Měla byste vědět, že po svatbě se váš život radikálně změní a z běžných věcí se stane luxus. Přinášíme vám důvody, proč byste měla před vstupem do manželství ještě trochu přibrzdit.

Svatba po pár týdnech nebo měsících vztahu. I když jste si svým partnerem jistá, že je to ten nejlepší muž na světě, trochu zpomalte. S manželstvím se vyplatí nespěchat. Když se vymaníte z oparu zamilovanosti a stále budete mít pocit, že máte ideálního partnera, pak jste si opravdu vybrala správně. Z jakých důvodů byste tedy měla k manželství přistupovat rozvážněji?

Vdáváte se, abyste nezůstala sama

Jste poslední z kamarádek, která ještě není vdaná? Už vám tikají biologické hodiny a strašně toužíte po miminku? Anebo se bojíte, aby vám partner neutekl, a tak si jej chcete pojistit svatbou? I tak se nehrňte do manželství s mužem, kterého znáte sotva pár měsíců.

Na manželství spěcháte z velmi špatných až zoufalých důvodů. S mužem, kterého si chcete vzít, jste nestrávila tolik času na to, abyste mohla poznat, jaký ve skutečnosti je. Riskujete tak, že v manželství budete zbytečně nešťastná.

Zdroj: Shutterstock.com

Příliš tlačíte na pilu

Chcete po partnerovi už po pár týdnech či měsících vztahu, aby si vás vzal? Co když on to vidí jinak a do svatby se rozhodně nežene? Když na svého partnera budete vyvíjet nadměrný tlak a básnit o svatbě, manželství a dětech každou minutu, velmi tím riskujete. Hrozí, že váš partner vezme do zaječí a raději vás opustí. Zpomalte a netlačte tolik na pilu, rozhodně vám nic neuteče.

Máte partnerské problémy

Vy a váš partner máte pevně danou povahu. Pokud si snažíte vycházet vstříc, a přesto to mezi vámi znatelně skřípe, počítejte s tím, že manželství vaše partnerské problémy rozhodně nespraví. Váš vzájemný vztah se neupraví jako mávnutím kouzelného proutku. Bude takřka stejný jako před svatbou.

Bude vás to stát velké peníze

Pokud si někoho vezmete už po pár týdnech nebo měsících vztahu, může vás to stát velké peníze. Nejde pouze o svatební náklady. Páry, které se do manželství hrnou doslova po hlavě zaslepeni velkou zamilovaností, mají vyšší pravděpodobnost rozvodu.

Mějte na paměti, že svatby jsou drahé, ale rozvody ještě dražší. Jestli se chcete vdát za muže, kterého milujete, už po pár týdnech vztahu, ošetřete svůj manželský svazek alespoň předsvatební smlouvou.

Musíte zapomenout na pravidelnou zábavu s kamarádkami

V očích naší společnosti přichází s manželstvím zralost. Milovala jste za svobodna pravidelné party s kamarádkami? Tak na tuhle svou zálibu jako vdaná paní zapomeňte. Ostatní by vás považovali za nevyzrálou a sobeckou, a navíc by si na vás ukazovali, že rozhazujete manželovy peníze.

Zdroj: Shutterstock.com

Vaše peníze už nejsou vaše, stávají se společnými

Až se vdáte, počítejte s tím, že s manželem budete mít společnou kasu. Neexistuje něco jako „moje“ a „tvoje“ peníze, vše je „naše“. Jestli jste měla před svatbou nějaké skryté finanční rezervy, bylo by navíc slušné, kdybyste je svému manželovi přiznala.

Děti jsou krásným závazkem na celý život

Do vztahu dvou dospělých lidí samozřejmě patří také děti. Ať už s partnerem zůstanete manželi, nebo se po čase rozvedete, vaše děti tu budou stále. I když si případně po čase nebudete moci přijít na jméno, budete se muset spojit, abyste své potomky podpořili.

Děti proto plánujte s rozvahou a jen tehdy, pokud jste si svým partnerem skutečně jistá a pokud víte, že bude skvělým tátou. Nikdy se nežeňte do těhotenství jenom tehdy, abyste si svého partnera udržela!

Autor:
Publikováno: 8. 7. 2019 14:13 Nahlásit obsah